fot. materiały prasowe

Paula Canovas del Vas Wiosna-Lato 2023

W kolekcji damskiej na sezon wiosna-lato 2023 Paula Canovas del Vas przełamuje ograniczenia wyobrażeń, zapraszając nas do doświadczenia jej ósmej kolekcji poprzez kalejdoskop zmysłowych spotkań, które obejmują zarówno ciało, jak i nasze spojrzenie.

Sezon jest tym razem animistyczny, rzeźbiarski, wymowny. Zaczyna się od reinterpretacji przez Canovas del Vas martwej tkaniny – podstawowego materiału, z którego znana jest projektantka – w celu stworzenia zmiennokształtnych sylwetek, które przylegają, otaczają i obejmują bohatera.

Dla Canovas del Vas kolor wymaga naszej uwagi z biofilną intensywnością. Dzianiny kojarzące się z miąższem jeżowca, fuksja kwitnących dżinsów i świetliste czułki morskiego anemonu, rozproszone na dżinsowej kurtce.

Forma „czyta się” jak egzoszkielet, impulsywna, wyzywająca, erogenna. Spódnice i legginsy unoszące się jak meduza, kurtki okrywające kończyny jak jeden z aparatów Cronenberga, naramienniki i nakrycia głowy, które nie dają się okiełznać, a zęby zamków błyskawicznych zamienione są na elastyczne i antropomorficzne elementy.

Wszystko to jest zrównoważone na serii sygnowanych przez projektantów szpilek z rogami. Kolekcja Canovas del Vas dosłownie dotyka skóry i umysłu. Żyje, chce być noszona.