fot. materiały prasowe

Off-White c/o Victorinox

Off-White i Victorinox to dwa brandy, które połączyła misja – zapewnienie światu funkcjonalności i wyrafinowanego stylu podczas każdej miejskiej przygody. W efekcie współpracy powstał nowoczesny i designerski scyzoryk Off-White c/o Victorinox Limited Edition, który wykorzystuje to, co najlepsze w obu markach i genialnie łączy doświadczenie Victorinox oraz wartości marki – funkcjonalność, jakość, innowacyjność, kultowy design z kreatywnością i nieszablonowym wzornictwem Off-White. Limitowaną edycję scyzoryka Off-White c/o Victorinox można kupić od 18 listopada 2022.

Off-White zaprosił Victorinox do współpracy przy opracowaniu niezwykłej limitowanej edycji szwajcarskiego scyzoryka oficerskiego będącego głównym produktem projektu „Equipment” stworzonego wspólnie z Post Archive Faction (PAF). 

Marki prężnie współdziałały przez dwa lata pod silnym przewodnictwem Virgila Abloha. W rezultacie tej współpracy powstał wyjątkowy model o innowacyjnych elementach, które po raz pierwszy pojawiły się w szwajcarskim scyzoryku. Zarówno dla Off-White, jak i Victorinox umiejętności w zakresie projektowania leżą u podstaw całej działalności. Wspólna kreacja kultowego produktu stała się siłą napędową tej współpracy pod przewodnictwem specjalistów w dziedzinie wzornictwa.

Jesteśmy zachwyceni rezultatem współpracy Off-White™ z Victorinox Limited Edition. Model ten łączy tradycję i wiedzę Victorinox z nowoczesną marką Off-White, reprezentującą zrozumienie ducha miejskiej przygody – postawy, którą wspólnie zajmujemy w stosunku do wszystkich naszych produktów.

Veronika Elsener, dyrektor ds. marketingu w Victorinox

Inspiracją dla projektu była idea początków – początek najstarszego narzędzia kamiennego ludzkości – „szwajcarskiego scyzoryka” epoki kamiennej, która jednocześnie stała się impulsem dla ekscytującej współpracy dwóch znanych marek lifestyle’owych. Konstrukcja ostrzy nawiązuje do kształtów starożytnych narzędzi kamiennych, które używano między innymi do takich zadań jak cięcie, wiercenie i skórowania. Zaokrąglone krawędzie ostrzy są lekko wysunięte z korpusu, przez co nadają temu scyzorykowi wyjątkowy wygląd. Poruszając temat ostrzy i ich nadzwyczajnego kształtu: sylwetka pojedynczych narzędzi ustawionych w odpowiedniej kolejności obok siebie przypomina liść figowy, będący nawiązaniem do historii Adama i Ewy, czyli koncepcji genezy.

Struktura kamienia i sama bryła była również inspiracją przy współpracy, dlatego podczas projektowania użyty został innowacyjny materiał. Dodatkowo starożytne narzędzie było lejtmotywem całkowicie nowego materiału, który po raz pierwszy wykorzystano do produkcji szwajcarskiego scyzoryka. Corian Solid Surface to twardy, nieporowaty i jednolity materiał, który powstał z żywicy i naturalnych minerałów otrzymanych z boksytu, takich jak trójwodzian glinu. Boksyt to skała osadowa o stosunkowo wysokiej zawartości glinu. Okładziny Corian w dotyku przypominają prawdziwą skałę, a matowa powierzchnia jest odporna na zadrapania i zużycie.

Okładziny są koloru białego, ozdobione czarnymi nadrukami. Na przedniej okładzinie widnieje logo Victorinox – krzyż i tarcza – oraz są nadrukowane inne kultowe symbole reprezentujące dziedzictwo marki, które uzupełniają nazwa i rok limitowanej edycji. Na tylnej okładzinie widać szereg obrazów nawiązujących do ewolucji od kamieni po narzędzia.

Model ten jest ściśle limitowany do 3000 egzemplarzy, z których każdy ma wygrawerowany numer porządkowy, przez co jest jedyny w swoim rodzaju.

Scyzoryk Off-White c/o Victorinox Limited Edition jest dostępny w wybranych sklepach stacjonarnych i internetowych. Firma Victorinox gwarantuje, że wszystkie noże i narzędzia wykonane są z najwyższej klasy stali nierdzewnej. A z uwagi na fakt, iż ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są głęboko zakorzenione w DNA firmy, wszystkie produkty zostały zaprojektowane tak, by służyć przez całe życie. Każdy przedmiot jest objęty wieczystą gwarancją na wady materiałowe i wady wykonania. Victorinox to ponad 135 lat tradycji i doświadczenia w produkcji wysokiej jakości noży w Szwajcarii.