Dawid Woliński Resort 2023

20-lecie pracy artystycznej Dawid Woliński uczcił nie pokazem, ale wyjątkową prezentacją w samo południe, w klimatycznej warszawskiej kamienicy przy Kredytowej 9. Najnowszą kolekcję Resort 2023 oglądały klientki projektanta, przyjaciele, przedstawiciele mediów oraz gwiazdy i osobowości medialne, m.in.: Małgorzata Socha, Małgorzata Kożuchowska, Maria Dębska, Ada Fijał, Natasza Urbańska, czy Zofia Ślotała. Gościem specjalnym był Edgardo Osorio, projektant butów Aquazzura, który na to wydarzenie przyleciał prosto z Florencji.

Prezentacja miała charakter dawnych wydarzeń wielkich, francuskich projektantów – Dawid Woliński przed zebranymi gośćmi opisywał każdy look, opowiadając o procesie tworzenia i inspiracjach. Czerń jest dominującym kolorem kolekcji Resort 2023, w różnych odcieniach, fakturach, czy formach projektów. Ta mistrzowska żonglerka Wolińskiego powoduje, że czarny kolor nie jest nudny i zawsze „en vogue”.

Czarny jest kolorem na którym projektanci uwielbiają pracować, bo ma szykowny charakter i artystyczny wydźwięk. Takie też są oczekiwania naszych klientek, których potrzeb słucham z uwagą. Z drugiej strony czarny jest najtrudniejszym kolorem do pracy, jest wyzwaniem dla projektanta, ponieważ dużo łatwiej jest zrobić widoczną suknię w kwiaty, niż czarną, która będzie zauważona i zapamiętana.

Dawid Woliński, projektant

W tej kolekcji na szczególną uwagę zasługuje kobaltowa suknia wieczorowa, z jedwabnego weluru, niezwykle cienkiego i delikatnego, z dekoltem amerykańskim, w stylu dawnego Hollywood, dedykowana Mecenasowi Prezentacji – marce Perlage – z którą projektant współpracuje od wielu lat. Kreacja Dawid Woliński x Perlage jest lekka, zmysłowa, kobieca. Głęboki niebieski kolor zmienia odcień w zależności od światła. Przy szyi i dekolcie na plecach widoczne są dyskretne aplikacje z ręcznie robionych róż. Pięknie podkreślony asymetryczny dekolt z tyłu nadaje sylwetce smukłości i zmysłowości. Ta suknia odkrywa wiele, ale przez to kobieta zostanie zawsze zauważona.

Kolekcja Resort 2023 to praca z proporcjami sylwetki i efekt wielogodzinnych poszukiwań oraz autorskie przygotowanie tkaniny w atelier – od wełny, cekinów po welur – które są marszczone, sprasowywane i preparowane, by finalnie móc je użyć do stworzenia konkretnych projektów. To houtecouturowe know how nadaje projektom unikalnego looku i nie dodaje objętości – tak jest na przykład w przypadku czarnego maxi płaszcza, do uszycia którego użyto prawie 6 metrów tkaniny! Jest długi, powłóczysty, niemal ciągnący się po ziemi. Monumentalny. W projektach tej kolekcji Woliński zastosował trzy długości: maxi, znaną już klientkom ultramini oraz 7/8, która jest obecnie w trendach i daje dużo możliwości. Ta długość została zastosowana w spódnicach, które mają dwa i cztery rozcięcia, pięknie eksponują nogi. Podobnie jak gorsetowe ultramini sukienki, świetnie trzymające sylwetkę, które można nosić także zimą z grubymi rajstopami. Stylizacje podkreślają niezwykle wygodne i seksowne buty Aquazzura, dostępne na Moliera2 i zaprojektowane przez Edgardo Osorio, przyjaciela Dawida.

To co pokazuję od lat, co jest DNA mojej marki, jest uniwersalną klasyką, która trafia do szafy kobiety na wiele lat, ale nadal jest „in fashion”. Nie staram się być supertrendy, ale zawsze dbam o moje klientki i słucham potrzeb kobiet. To nigdy się nie zmieni.

Dawid Woliński, projektant

Woliński jest mistrzem subtelnego eksponowania ciała, a świeży i zdrowy wygląd twarzy jest podstawą wizerunku kobiety. O przygotowanie skóry modelek przed wykonaniem makijażu zadbała marka Dr Ambroziak Laboratorium i jej nowa seria kosmetyków, stworzona przez Joannę Ambroziak, wizjonerkę i innowatorkę oraz dr Marcina Ambroziaka, wybitnego dermatologa – właścicieli Kliniki Ambroziak. Filozofia marki Ambroziak to „jesteś piękna kiedy jesteś sobą”, a czujemy się piękne kiedy kochamy i jesteśmy szczęśliwe. 

W kolekcji Resort 2023 Dawida Wolińskiego nie zabrakło luksusowych tkanin: wełny z domieszką jedwabiu sprowadzanej znad Como, różowych i srebrnych cekinów – drobnych na siatce lub nieco grubszych w połączeniu z jedwabnym welurem, z którego wykonane są także suknie wieczorowe, czy elegancki garnitur w ciemnej zieleni. W kolekcji pojawiają są róże, choć nie stanowią o niej. Są jedynie dodatkiem. Puszczeniem oka i żartem projektowym są kreacje w kolorze wanilii, a tkanina z których zostały wykonane imituje drobne piórka. To także propozycja na alternatywny, nowoczesny ślub w szpilkach lub na bosaka, podobnie jak kreacje z marszczonego tiulu czy drobnych cekinów.

Tworzymy także klasyczne suknie ślubne na zamówienie, ale w kolekcji Resort 2023 wykreowałem projekty doskonałe na ślub „in fashion”, który jest tak samo ważny jak ten tradycyjny

Dawid Woliński, projektant

Umiłowanie do designu jest wpisane na stałe w to, co proponuje Dawid Woliński, nie tylko w projekty, które tworzy. Dopełnieniem każdego looku były fryzury modelek, które powstały we współpracy z kultową marką Oribe, która w latach 90. tworzyła wizerunek m.in. supermodelek: Cindy Crawford, Claudii Schiffer czy Lindy Evangelisty. Oribe ma nie tylko designerskie, przepiękne opakowania, ale potrafi stworzyć najbardziej wymagające fryzury. To marka kreatywna, która tworzy, a nie wzoruje się, ona wyznacza trendy – tak jak Dawid Woliński. 

Moda działa na zmysły, to nie tylko kolekcja i ubrania – to całe otoczenie, które składa się na wizerunek projektanta: od doboru lokalizacji, castingu modelek, muzyki, fryzur. To wszechzmysłowa przyjemność – tak jak pyszna kawa, którą serwowano gościom podczas prezentacji przez markę WMF, z którą Woliński współpracuje. WMF to tradycja, design, pobudzanie zmysłów – od dotyku, przez smak i węch.

Mecenas prezentacji: Perlage
Partnerzy Aquazzura, Oribe, Moliera2, Dr Ambroziak Laboratorium, WMF, Klinika Ambroziak