„Games people play”: Ostatni tydzień wystawy Medyńskiej

Dla wielu dzielnica Muranów może kojarzyć się z muzeum Polin, Pałacem Krasińskich lub słynnym kinem studyjnym o tej samej nazwie. Jednakże, w głębi socrealistycznych osiedli możemy napotkać kolejne, pomniejsze, ale nie mniej ważne ośrodki kultury. Jednym z nich jest siedziba Art Info, usytuowana już w nowoczesnym, współczesnym budynku.

Kilka metrów dalej znajduje się należąca do portalu przytulna galeria sztuki, która w obecnym tygodniu ostatni raz zaserwuje nie lada gratkę dla miłośników mroczniejszych odsłon sztuki.

Jeszcze do drugiego grudnia obecnego roku w owym budynku będzie można zobaczyć prace Julii Medyńskiej. Widoczne w pracach artystki inspiracje złotym wiekiem malarstwa holenderskiego przeplatają się z doświadczeniami wyniesionymi ze sztuk teatralnych.

Malarka bowiem studiowała aktorstwo Institute oraz The Neighborhood Playhouse w Nowym Jorku. Oprócz doskonałej w Lee Strasberg Theatre obserwacji ruchu w obrazach dominuje gest, symbol i proste pociągnięcia budujące detal w ponurym, kontrasowym nastroju prac. Sama autorka twierdzi, że nie wykonuje wcześniejszych szkiców, a jej niderlandzkie martwe natury, portrety dworskie i metafizyczne sztafaże to wytwór pracy pod wpływem emocji.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz 10 -18 w Galerii Art Info na ulicy Dzielnej 5.