fot. materiały prasowe

COS x BeggxCo

Tej zimy do oferty COS dołączą odpowiedzialnie produkowane koce, wykonane z mieszanki delikatnego kaszmiru i wełny jagnięcej. Kapsułowa seria produktów powstała we współpracy ze szkocką marką dzianin Begg × Co łączy dziedzictwo i tradycyjne rzemiosło ze współczesnym stylem – i wprowadzi do naszych domów przytulny luksus.

Tkane i dziane akcesoria, ubrania i artykuły gospodarstwa domowego firmy Begg × Co produkowane są od lat 60. XIX wieku. Nieustannie powstają pod wpływem inspiracji wybrzeżem, które otacza zakłady w Ayr, mieście na zachodnim wybrzeżu Szkocji, oraz Hawick – „stolicy kaszmiru” w regionie Scottish Borders.

Wspierając gospodarkę w zamkniętym obiegu surowców, wyjątkowa współpraca obejmuje system odkupu używanych produktów, który zapewni kolejne życie każdemu kocowi z kolekcji. 

Koce zwrócone do sklepów Begg × Co w Wielkiej Brytanii zostaną odświeżone i ponownie sprzedane lub przetworzone na nową przędzę, w zamian klienci otrzymają środki na kolejne zakupy.

Dwie wersje kolorystyczne unikalnej kraty – utrzymane w neutralnych brązach lub żywym błękicie –reprezentują położenie przędzalni Begg × Co na wybrzeżu Szkocji.

Kapsułowa kolekcja jest dostępna przez ograniczony czas na cos.com i w wybranych sklepach COS.