AREA Resort 2023

Kolekcja Resort 2023 marki AREA założonej m. in. przez Piotra Pańszczyka w 2014 roku, nurkuje w bogaty świat kurortowych inspiracji. Powracają motywy żeglarskie, takie jak marynarskie paski, muszle i liny, które wykorzystano do stworzenia ubrań w nowej kolekcji.

Punktem wyjścia w tym sezonie były małże, a konkretnie omułek. Ten konkretny małż sprawił, że projektant przypomniał sobie, jak dorastał w południowo-zachodniej Holandii, regionie obfitującym w połowy małży. Badając omułek odkrył, że ma on wygląd podobny do płatka, więc zaczęto układać go w motywy kwiatowe. Opracowano kwiaty z małży w ręcznie robionych metalowych elementach biżuterii i odzieży, jako wstawki i wycięcia lub jako marynarski kapelusz typu Bucket. Oprócz odkrywania tego motywu za pomocą haftu i okuć, chciano złagodzić podejście marki do mody, przekształcając kształt muszli w miękkie gorsetowe stelaże sukni wieczorowych oraz wyściełane haftowane cekinowe topy.

AREA w kolekcji Resort 2023 przełożył ideę splątanej liny na inżynierskie wzornictwo. Widoczne są w eleganckich sukienkach z dżerseju i luźnych dżinsach oddziela się w zabiegu podwójnego prania. W wieczorowych propozycjach zauważymy przeplatające się wzory liny – ręcznie haftowane tysiące dwustronnych cekinów w przeciwnych kierunkach, tak aby uzyskać głębię liny. Widać to między innymi w bogatej srebrnej biżuterii lub na płaszczu w kolorze fuksji.

Idea wodorostów to również jedno z DNA tej kolekcji. Zostały przełożone na piękny haft, łączący prace cekinowe z ręcznym malowaniem, ręcznie wycinanymi metalowymi liśćmi i drobnymi inkrustowanymi kryształami, aby naśladować elegancję wodorostów tańczących w wodzie.