Zdjęcia: Jakub Nicieja

Grodzisk Mazowiecki

Parterowy dom położony jest w okolicach Grodziska Mazowieckiego, na skraju lasu widocznego przez przestronne okna. Głównym celem w tej realizacji było udomowienie minimalizmu – wnętrze jest czyste, wypełnione prostymi formami, ale też ciepłe i naturalne, korespondujące z lasem otaczającym budynek. To miejsce, w którym właścicielka domu ma dobrze się czuć przez lata – ponadczasowe elementy wyposażenia nie zaczną drażnić oka, a wysokiej jakości materiały będą się szlachetnie starzały. 

Nasycenie wnętrza szafami wnękowymi i umiejscowienie za ukrytymi drzwiami garderób sprawiło, że w domu znajduje się niewielka liczba mebli, które znacznie bardziej przykuwają uwagę. Postawiliśmy na proste, ale dość rzeźbiarskie formy w naturalnym drewnienie i tkaninach, aby stworzyć atmosferę relaksu. Pomieszczenia są ożywione poszczególnymi plamami kolorów – w sypialni jest to oryginalna tapicerka fotela, która współgra ze wzorem parkietu na podłodze, natomiast w gabinecie bordowe krzesło, które wybija się z naturalnej i spokojnej palety barw.

Sercem części dziennej jest kuchnia. Właścicielce, która jest pasjonatką gotowania, zależało na wysokim komforcie pracy – stąd sześciopalnikowa kuchenka, ogrom szuflad i szafek, a także przestronne granitowe blaty, które są bezproblemowe w użytkowaniu. Łazienka gościnna jest kontynuacją stylu pozostałych pomieszczeń, jednak w znacznie mocniejszym i skontrastowanym wydaniu.

Wysokiemu i dość wąskiemu pomieszczeniu chciałem nadać wyraźniejszą strukturę – stąd pojawił się prosty blat biegnący przez całą długość pokoju z dużym lustrem oraz ciemna podłoga skontrastowana z jasnymi, delikatnie ryflowanymi płytkami na ścianach. Łazienka przy sypialni ma znacznie bardziej nastrojowy, wręcz romantyczny charakter. Zielone, postarzane płytki zestawione są z armaturą w kolorze zgaszonego złota. Pojawiające się w pomieszczeniu kształty są miękkie i obłe, co nadaje mu intymną atmosferę.

Projekt: Jacek Kamiński
Zdjęcia: Jakub Nicieja