fot. materiały prasowe

UNIQLO x Roger Federer

Marka  UNIQLO przedstawia nową kolekcję „Roger Federer by JW Anderson”. Ta wyjątkowa linia łączy klasyczny styl legendarnego tenisisty, który jest międzynarodowym ambasadorem marki, z nowoczesną, pełną koloru interpretacją odzieży sportowej autorstwa JW ANDERSONA – jednego z najciekawszych projektantów współczesnej sceny modowej.

Kolekcja została zaprojektowana z myślą o osobach, które prowadzą aktywny tryb życia i wybierają swobodny styl ubierania się na co dzień. Kolekcja jest już  dostępna w sklepach UNIQLO w Europie, oraz w sklepie online, uniqlo.com. 

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani wprowadzeniem naszej nowej kolekcji, zaprojektowanej wspólnie przez Rogera Federera i JW Andersona. Nowa linia LifeWear łączy wyjątkowe talenty wielkiego tenisisty i lidera świata mody. Współpracując przy tworzeniu odzieży tenisowej, wielokrotnie wymienialiśmy się z Rogerem pomysłami na temat tego, jak można wykorzystać ją zarówno na korcie, jak i poza nim. To zainspirowało nas do zaangażowania do projektu projektantka JW Andersona, który doskonale rozumie ideę wszechstronności odzieży sportowej. Jestem przekonany, że każdy znajdzie w nowej kolekcji coś, co będzie odpowiadało jego indywidualnemu, codziennemu stylowi.

Koji Yanai, Starszy Dyrektor ds. Marketingu Globalnego Fast Retailing oraz prezes UNIQLO Global Marketing.

Zawsze chciałem posiadać ubrania nadające się  do gry w tenisa, które jednocześnie mógłbym wykorzystywać poza kortem. Cieszę się, że Jonathan uchwyciła  moją wizję i wspólnie  udało nam się stworzyć stylową a zarazem  wygodną linię, zakorzenioną w  tenisowym stylu. Jonathan jest niezwykle utalentowany i kreatywny, a zarazem niesamowicie skromny. Praca z nim nad tą kolekcją była prawdziwą przyjemnością

Roger Federer, tenisista

Pomysł stworzenia wspólnej kolekcji z Rogerem dostarczył mi niesamowitej radości.  Byłem bardzo zainspirowany jego grą. Mając na uwadzę to czym  LifeWear jest i co oznacza dla różnych ludzi zaprojektowaliśmy kolekcję, która może być noszona na co dzień, jak również podczas gry. Stworzyliśmy coś, co jest eleganckie i ponadczasowe. 

Jonathan Anderson, projektant

Kolekcja „Roger Federer by JW Anderson” zawiera wiele uniseksowych elementów.  Wśród nich znajdują się modne nylonowe spodnie z kolorowymi lamówkami, wyraziste, kolorowe swetry wykonane z owczej wełny premium oraz bluzy polarowe z kieszenią.

Ponadto, nie mogło tu zabraknąć klasycznych i wszechstronnych koszulek polo oraz spodni, wykonanych z materiału UNIQLO DRY EX, gwarantującego komfort i wydajność podczas aktywności fizycznych. To doskonałe połączenie stylu, funkcjonalności i wygody.