fot. materiały prasowe

DJ Milica: Od baletu po balety

Sponsorowane

Jej pasja muzyczna zaczęła się już w bardzo młodym wieku – miała wtedy może 3-4 latka – kiedy odkryła stare taśmy rodziców z lat 80-tych. Były one wówczas nagrywane na żywo w nocnych klubach w Belgradzie przez DJ-ów. Jej muzyczne zamiłowania spowodowały, że robiła pokazy taneczne do muzyki z tych taśm w domu czy w szkole.

Kim jest DJ Milica?

Właściwie to Milica Mazzoncini, która obecnie jest jedną z najlepiej zapowiadających się DJ na świecie. Po tym jak jej rodzice zaczęli kupować kasety z muzyką taneczną z lat 90., poprosiła na 7. urodziny o… zmieniarkę CD na 7 płyt. Była bardzo wybredna w kwestii muzyki i chciała móc odtwarzać utwory z różnych płyt w tym samym czasie, bez konieczności ciągłego zmieniania ich.

Oglądanie transmisji na żywo z festiwali takich jak Love Parade w Berlinie wywarło na nią największy wpływ. Wolność i ekspresja DJ-ów, a także wszyscy różnorodni ludzie, których tam widziała, wywołali w niej szczególne emocje, które towarzyszą mi po dziś dzień.

Wróćmy jednak do czasów studiów. Znalazła się też na wydziale aktorskim. Podczas studiów zagrała dwa przedstawienia w teatrach m. in. Off Theatre w Wiedniu. Teatr, kino, opera, balet były w tamtym czasie jej „życiem”. Co również mocno wpłynęło na rozwój muzyczny. Muzyka klasyczna zapewniała jej spokój i harmonię.

W tamtych czasach odkryła kluby z muzyką house. Zaczęła chodzić na imprezy z muzyką elektroniczną, a wkrótce zamieniła bywanie na pracę. To, co zaczęło się jako zajęcie po godzinach dla studenta, stało się coraz poważniejsze. Wkrótce została gospodarzem wydarzeń i przyjęć.

Wraz z firmą, w której pracowała, przeprowadziła się na Ibizę i była to zupełnie nowa przygoda. I miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy tylko przybyła na wyspę, wiedziała, że chcę zostać na niej na bardzo długo. Fascynowała ją muzyka, a także moda, jedzenie, krajobraz, energia i ludzie.

I tak Ibiza stała się jej nowym domem. W ciągu ostatnich 13 lat poznała niesamowitych przyjaciół i właśnie tam rozwinęła swoją karierę. Podobnie jak większość ludzi, którzy spędzają długi sezon na Ibizie, również ma dla siebie nowy, odpowiedni dom na zimę: Londyn.

Czas na prawdziwą lekcję DJ-ską

W Wielkiej Brytanii ma możliwości budowania swojej kariery w muzyce elektronicznej. Zaczęła uczyć się tworzyć muzykę, kolekcjonować muzykę, chodzić na najważniejsze wydarzenia i DJ-ów. Co najważniejsze, poznała bardzo dużych DJ-ów z pierwszej ligi. Milica podróżowała po całym świecie, aby oglądać ich występy i obserwować przy konsoli. Nazywała to trochę pójściem na „lekcję do szkoły”.

Muzyka elektroniczna rozwija się bardzo szybko. Cokolwiek jest grane dzisiaj, może już nie być trendujące za 2-3 tygodnie. To bardzo skrajny przykład, ale zdarza się. Dlatego trzeba być zawsze na bieżąco.

Pandemia oczywiście dotknęła tez imprezy, a właściwie ich brak. Jak mówi sama Dj Milica miała czas na stworzenie: nowej muzyki, nowych stylów, a także moment, aby więcej słuchać i zwracać większą uwagę na szczegóły utworów i pracy jaką wykonuje. W czasie COVID-u przeprowadziła się do Tulum w Meksyku – mekki imprez i wydarzeń związanych z muzyką klubową. Dodało jej to odwagi, aby zacząć profesjonalnie grać jako DJ.

DJ Milica jest też zwolennikiem ochrony środowiska i jest to temat bardzo bliski jej sercu. Stara się szerzyć większą świadomość na ten temat. Jedną z akcji było połączenie sprzątania plaży w Tulum z imprezą, na której ludzie mogli się dobrze bawić po tym, jak pomogli w sprzątaniu plaży. Wszyscy DJ-e, którzy grali na evencie, również pomagali w sprzątaniu plaży.

Artystka obecnie skupia się na karierze miksowania. Na imprezach usłyszycie jej dwa utwory, które grają znani DJ-e, tacy jak Marco Carola, The Martinez Brothers, Nic Fanciulli, Matthias Tanzmann, Richy Ahmed. Jej apetyt na więcej rośnie. Przygotowuje się do podbicia rynku klubów w USA.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o tym, gdzie spotkać Dj Milica, zajrzyj na jej Instagram https://www.instagram.com/djmilica.uk/.