Karolina Naji Jesień-Zima 2023/2024

Inspiracja męską modą stała się fundamentem, na którym Karolina Naji zbudowała swoją najnowszą kolekcję na jesień-zimę 2023/2024. Najwyższej jakości tkaniny z Włoch i Hiszpanii przenoszą nas do świata, w którym opowieść o damskim koszulach nabiera nowego sensu.

Pięć lat temu Karolina rozpoczęła od projektowania koszul, które złapały wszystkich za serce. Jej romantyczne-retro projekty zebrały sporę grono fanek. Naji tak jak wiele innych marek powstało z potrzeby. Jednak potrzeba Karoliny okazała się na tyle prawdziwa, że wypełniając ją najwyższą jakością i starannością, stała się żywa.

W ten sposób w najnowszej kolekcji możemy zobaczyć właśnie różne wariacje na temat koszuli. To świat, w którym męska moda przeplatająca się z kobiecą siłą. Zabawa formą, spinki w mankietach i krawaty zostały zamkniętę w spójną całość w kolorach bieli, szarości, granatu i czerni. Projektantka przedstawia nam kobietę pewną siebie, ceniącą sobie wygodę, minimalizm i nowoczesność.

Przy tej kolekcji sięgnęłam po inspiracje do mody męskiej. Chciałam pokazać, że można czuć się kobieco również w krawacie. Geometryczne formy, linie, duże kołnierze, szerokie ramiona, spinki czy właśnie krawaty są charakterystyczne dla męskiej garderoby, za to podkreślona talia, kwiatowe żakardy, bufiaste rękawy i kołnierze z lat 60-tych dla damskiej. Idąc tym razem w bardziej jesienną kolorystykę udało mi się stworzyć ponadczasową kapsułę składającą się z wielu elementów garderoby, które można ze sobą łączyć w różny sposób. Jest to kolekcja idealna dla kobiet lubiących elegancki styl, design i wygodę.

Karolina Naji, projektantka

Przyglądając się dokładniej poszczególnym elementom kolekcji znajdujemy koszulę inspirowaną marynarką. Niezwykle precyzyjnie stworzona konstrukcja pozwala utrzymać szerokie ramiona z wbudowanymi poduszkami a zaszewki podkreślają talię. Projektantka zestawia je w duecie ze spodenkami. Możemy zobaczyć też efektowną, długą sukienkę z dużym, białym kołnierzem, rozcięciem na nodze i ozdobnymi złotymi guzikami. Warto przyjrzeć się również koszulom na spinki, jest to już flagowy model marki w nowej odsłonie. Tym razem biel i granat w delikatne prążki połączone ze sobą i ozdobione wypustkami.

Przenosząc się w świat inspirowany geometrią, liniami i nieoczywistymi formami kampania została stworzona w przestrzeni Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. To jedyna budowla z Polski, która znalazła się na liście 200 najbardziej znaczących dzieł architektury współczesnej na świecie.