Miranda Priestly wraca… na deski teatru!

fot. Matt Crockett (press photos)

Vanessa Williams zadebiutuje na West Endzie jako Miranda Priestly w nowej adaptacji muzycznej hitowego filmu „Diabeł ubiera się u Prady”, która trafi na scenę Dominion Theatre w Londynie w 2024 roku.

Vanessa Williams, znana z roli bezwzględnej „Wilhelminy Slater” w serialu Ugly Betty, zadebiutowała na West Endzie w 2019 roku w produkcji „City of Angels w Donmar Warehouse”, na scenie Garrick Theatre. Vanessa powiedziała w krótkim oświadczeniu: „Ożywienie Mirandy Priestly na West Endzie to absolutne spełnienie marzeń. Przygotujcie się, ludzie.”

Postać Vanessy w musicalu, Miranda Priestley, grana przez Meryl Streep w filmie, to twarda redaktorka magazynu modowego i tytan branży modowej, zbliżona charakterem do roli Wilhelminy w „Ugly Betty”. Wybór idealny!

„Diabeł ubiera się u Prady” będzie grał muzyką wprost z Emmy, Grammy, Oscara i Tony’ego – zdobywcy tych wszystkich nagród, legendarnego Eltona Johna. Teksty piosenek napisała piosenkarka Shaina Taub.

Spektakl jest oparty na bestsellerowej powieści Lauren Weisberger i uwielbianym filmie z 2006 roku, gdzie w roli Mirandy Priestly wystąpiła Meryl Streep, tytan branży modowej i redaktor naczelna magazynu mody Runway, a Anne Hathaway jako Andrea „Andy” Sachs, absolwentka, która przybywa do Nowego Jorku i dostaje pracę jako współasystentka Priestly’ego, wraz z Emily Blunt i Stanleyem Tuccim w rolach współasystentki Emily Charlton i dyrektora artystycznego Nigela Kiplinga.

„Diabeł ubiera się u Prady” będzie miał przedpremierowy pokaz poza Londynem, z ekskluzywnym przedstawieniem w Theatre Royal Plymouth od 9 lipca 2024 roku. Regularnie będzie grany od 24 października 2024 roku w Dominion Theatre w Londynie.