fot. Sopocki Dom Aukcyjny

Rafał Tylicki: Artysta i twórca nowej fali surrealizmu

Rafał Tylicki, znany brand manager i dyrektor kreatywny w świecie mody oraz show businessu, to – co nie wiedzą wszyscy – także artysta o niezwykłym talencie. Jego prace malarskie, które łączą w sobie elementy surrealizmu i realizmu magicznego, zdobywają uznanie i zachwycają swoją lekkością oraz głębią przekazu.

Urodzony w 1980 roku w Grudziądzu, Tylicki od najmłodszych lat był eksponowany na kontrastach pomiędzy Polską a Szwecją, gdzie jego rodzina się osiedliła. Te doświadczenia ukształtowały jego wrażliwość na piękno, które dla niego wypływa z emocji i doświadczeń, nie ograniczając się do określonych definicji czy atrybutów.

Związany ze światem mody przez niemal dwie dekady, Tylicki miał okazję współpracować z najlepszymi polskimi projektantami mody, kreując ich wizerunek w kampaniach reklamowych oraz sesjach fotograficznych. Jednak to malarstwo stało się jego pasją i sposobem na wyrażenie głębszych emocji i doświadczeń życiowych.

Od ponad 12 lat tworzy prace olejne, których tematyka porusza się na granicy między realnością a surrealistyczną wyobraźnią. Jego obrazy charakteryzują się mistycznym światłem, organicznymi formami i głęboką refleksją nad egzystencją i ludzką naturą.

Choć Tylicki przez wiele lat prezentował swoje prace głównie w kameralnych spotkaniach czy aukcjach dla wąskiego grona odbiorców związanych ze światem mody i biznesu, dopiero niedawno zdecydował się na szerzej publiczną prezentację swojego twórczego dorobku.

Jego praca „Before Falling” bierze udział w prestiżowej „Aukcji Sztuk Pięknych. XX/XXI wiek” organizowanej przez Sopocki Dom Aukcyjny, gdzie prezentowane są dzieła artystów różnych nurtów i styli, zarówno współczesnych, jak i z minionych epok.

W swojej sztuce Tylicki stara się opowiedzieć o złożoności ludzkich emocji i doświadczeń, poszukując piękna i znaczenia w codzienności oraz wewnętrznym świcie duszy. Jego prace są zaproszeniem do podróży po granicach wyobraźni i snu, gdzie czas i przestrzeń ulegają magicznemu przekształceniu.

Dla Tylickiego malowanie to nie tylko sposób na wyrażenie siebie, ale także sposób na eksplorację ludzkiego bytu i wszechświata. Jego prace emanują głęboką wrażliwością i zrozumieniem dla ludzkiej kondycji, ukazując piękno i tajemnicę egzystencji w sposób unikalny i pociągający.

Obecnie, prace Tylickiego można podziwiać nie tylko na wystawach i aukcjach, ale także na jego profilu na Instagramie, gdzie artysta dzieli się swoimi inspiracjami i refleksjami na temat sztuki i życia.

Za sprawą swojej twórczości Rafał Tylicki przynosi nowe spojrzenie na świat sztuki, inspirowane jego własnym doświadczeniem i zrozumieniem piękna i tajemnicy ludzkiego bytu. Jego prace są zaproszeniem do podróży poza granice zwykłej percepcji, otwierając drzwi do magicznego świata wyobraźni i ducha.

Z pracą Rafała Tylickiego można zapoznać się na stronie Sopockiego Domu Aukcyjnego.