fot. materiały prasowe

Nowy „Kruk”: Odkupienie za miłość?

Rupert Sanders, reżyser znany z takich wizjonerskich produkcji jak „Królewna Śnieżka i Łowca” oraz „Ghost in the Shell”, powraca na ekrany kin z nowym filmem. Tym razem zabiera widzów w mroczny thriller o miłości, zemście i odkupieniu – nową ekranizację kultowego komiksu „Kruk”.

W obsadzie tego oczekiwanego filmu znaleźli się wybitni aktorzy. W roli głównej wystąpi Bill Skarsgård, znany między innymi z „John Wick 4” oraz „To”, wcielając się w postać mściciela przybywającego z zaświatów. Towarzyszyć mu będzie FKA twigs, wcielając się w rolę ukochanej bohatera. W filmie wystąpią również Danny Huston, znany z „Wiernego ogrodnika” i „X Men Geneza: Wolverine”, oraz Laura Birn, gwiazda „Oczyszczenia” i „Ostatniego”.

Fabuła „Kruka” skupia się na miłości i zemście. Shelley i Eric próbują rozpocząć nowe życie, ale ich przeszłość nie daje im spokoju. Gdy para pada ofiarą brutalnego morderstwa, Eric otrzymuje niezwykłą propozycję od zaświatów. Aby uratować duszę ukochanej przed piekłem, musi powrócić na ziemię i wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy spowodowali jej śmierć. Rozpoczyna się jego krwawa odyseja przez świat żywych i umarłych.

Produkcja „Kruk” obiecuje wciągającą mieszankę akcji, napięcia i emocji. Reżyser Rupert Sanders, znany z wizjonerskiego podejścia do kina fantasy, zapowiada odnowienie legendy kinowego przeboju, którego ostatnią rolę zagrał Brandon Lee.

Film „Kruk” trafi do kin w czerwcu 2024 roku. Dystrybucją w Polsce zajmie się Monolith Films. Dla fanów mrocznych thrillerów oraz miłośników kultowych komiksów, nowa ekranizacja „Kruka” obiecuje być jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kinowych tego roku.