fot. materiały prasowe

Designers Play Sustain: Rewolucja w modzie dla planety

W dynamicznym świecie mody, innowacje idą w parze z odpowiedzialnością społeczną i ochroną środowiska. W Polsce, Fundacja Play Sustain stoi na czele rewolucji w modzie, prowadząc innowacyjny konkurs Designers Play Sustain. To wydarzenie nie tylko promuje zrównoważone trendy, ale także stawiając przed sobą ambitne cele zmniejszenia nadprodukcji tekstyliów i kształtowania pozytywnych nawyków konsumenckich.

Fundacja Play Sustain, założona przez Agnieszkę i Bertusa Servaas, liderów branży przetwórstwa tekstyliów, od lat konsekwentnie realizuje swoją misję promowania etycznej mody i zrównoważonego rozwoju. Poprzez edukację, promocję odpowiedzialnych nawyków konsumenckich oraz budowanie partnerstw biznesowych i instytucjonalnych, Fundacja Play Sustain stawia na realny wpływ na przyszłość mody.

Flagowy projekt Fundacji, Designers Play Sustain, to pierwszy w Polsce konkurs mody upcyclingowej, który skupia uwagę na twórcach kierujących się ideą świadomej mody, przyjaznej dla planety. Przełomowa inicjatywa zgromadziła ponad 500 uczestników, z których 211 przedstawiło projekty kolekcji. Spośród nich, 15 finalistów zostało wybranych przez jury, aby zaprezentować swoje dzieła podczas uroczystej Gali Finałowej Designers Play Sustain.

Gala, planowana na 25 kwietnia 2024 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, nie tylko uhonoruje wybitne osiągnięcia finalistów, ale także wpisuje się w obchody Tygodnia Odpowiedzialnej Mody 2024. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pan Rafał Trzaskowski, co podkreśla rangę i znaczenie inicjatywy.

Organizatorzy przewidują imponujące nagrody dla uczestników, w tym nagrodę główną w wysokości 50 000 złotych oraz szereg innych wyróżnień, takich jak staże u renomowanych projektantów czy stypendia na studiach. Partnerami merytorycznymi konkursu są międzynarodowa organizacja Fashion Revolution oraz VIVE Group, co dodaje prestiżu i wsparcia inicjatywie.

Press Day, poprzedzający Galę, był okazją do spotkań, wymiany wiedzy i inspiracji. Reżyser pokazu, Waldemar Szymkowiak, udzielił finalistom cennych wskazówek, podczas gdy członkowie Jury i Ambasadorzy podzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat zrównoważonej mody.

Fundacja Play Sustain poprzez konkurs Designers Play Sustain nie tylko promuje innowacyjne podejście do mody, ale także stawia na świadomy rozwój branży fashion. To platforma komunikacji z kreatywnymi osobami, które są przyszłością mody, a jednocześnie zmianą, którą fundacja wspiera i kreuje.

Wartość tego konkursu nie tylko kształtuje przyszłość mody, ale także inspiruje do podejmowania działań na rzecz zrównoważonej przyszłości naszej planety.