fot. materiały prasowe

Bella Baxter z „Poor Things”: Odrodzona kobiecość?

W najnowszym filmie reżysera znanego z takich przebojów jak „Faworyta” czy „Lobster”, widzowie wprowadzeni są w świat pełen ekscentrycznych doświadczeń i odważnych wyborów. „Poor Things”, bo o nim mowa, jest kinowym majstersztykiem, który przyciąga uwagę i porusza serca widzów na całym świecie.

Główną postacią tego fascynującego obrazu jest Bella Baxter, w którą wciela się utalentowana zdobywczyni Oscara® – Emma Stone. Bella, będąc przedmiotem eksperymentu kontrowersyjnego chirurga, otrzymuje szansę na nowe życie i możliwość zapisania go własnymi doświadczeniami. Początkowo pod opieką doktora Baxtera, grane przez niezapomnianego Willemma Defoe, Bella odkrywa świat z fascynacją i zaciekawieniem. Jednakże, im dłużej trwa jej podróż, tym bardziej rośnie jej apetyt na życie i niezależność.

W filmie widzowie śledzą transformację Belli, która wyrywa się spod kontroli opiekuna i wyrusza w niezapomnianą podróż przez różnorodne kontynenty. Podczas tej kolorowej i ekscytującej wyprawy, Bella eksploruje różnorodne miejsca, poznaje fascynujących ludzi, doznaje różnorodnych emocji i przeżywa niezapomniane chwile.

Niezwykły film, przedstawiający ewolucję kobiecości, zdobył serca widzów na całym świecie. W Polsce sam film zarobił ponad 7 778,7 mln złotych, przyciągając do kin aż 350 tysięcy widzów. Dzięki temu stał się najbardziej kasowym filmem wytwórni Searchlight Pictures, jaki kiedykolwiek został wprowadzony na polski rynek. Od dzisiaj jest on dostępny na platformie Disney+ dla wszystkich subskrybentów.