fot. materiały prasowe

„Teściowe” wiecznie żywe: Komiczna symfonia zawirowań na deskach Teatru Kamienica

Wkrótce na deskach Teatru Kamienica zabrzmi śmiech, ironia i nuta czeskiego humoru w najnowszym spektaklu „Teściowe Wiecznie Żywe”. Premiera tej „lekko” muzycznej komedii, w reżyserii niezrównanego Olafa Lubaszenki, odbędzie się już 11 kwietnia.

Opowieść Jakuba Zindulki, mistrza komicznej analizy relacji rodzinno-miłosnych, przeniesie widzów w świat niekończącej się obecności teściowych. Ale czy wieczność obcowania z teściami to błogosławieństwo czy przekleństwo? To pytanie zadaje sobie każda młoda para, gdy życie rodzinne miesza się z prywatnością.

Na scenie Teatru Kamienica zobaczymy wybitny zespół aktorski, w którym Izabela Dąbrowska wcieli się w rolę hipiski i wolnej duchem Gene Sedlákové oraz Ewa Gawryluk jako bezwzględna bizneswoman, Karla Králová. Wraz z nimi na scenie pojawią się Katarzyna Ucherska i Jakub Józefowicz jako Jindra i Karel – nowożeńcy zakochani po uszy.

A o czym właściwie opowiada spektakl? Historia Jindry i Karela, para pozornie gotowa do rozpoczęcia wspólnego życia, ale nie wszystko zgadza się z wyznaczonymi przez ich matki scenariuszami. Jakże odmienne charaktery teściowych – jedna wolna duchem, druga skupiona na biznesie – stawiają im pod górkę. Ale czy ostatecznie teściowe nauczą się akceptować wybory swoich dzieci?

Reżyser Olaf Lubaszenko wraz z zespołem twórców przygotowali wyjątkowe widowisko, które porusza temat relacji rodzinnych w sposób lekki, ale zarazem głęboki. Tchórze i Tchórki na scenie będą musiały zmierzyć się z absurdalnymi sytuacjami i w końcu zaufać swoim dzieciom. „Teściowe Wiecznie Żywe” to nie tylko spektakl pełen humoru i ironii, ale także refleksji nad tym, jak ważne są relacje rodzinne i akceptacja w budowaniu szczęśliwego gniazdka.