fot. materiały prasowe

Beetlejuice powraca! Pierwsze szczegóły o długo oczekiwanym sequelu

Beetlejuice powraca! Po długim oczekiwaniu na sequela nagrodzonego Oscarem filmu „Beetlejuice”, ponownie spotykają się nominowany do Oscara kreatywny wizjoner Tim Burton i Michael Keaton w roli tytułowej.

Keaton wraca do swojej kultowej roli u boku nominowanej do Oscara Winony Ryder jako Lydii Deetz oraz dwukrotnej laureatki Emmy – Catherine O’Hary jako ekscentrycznej artystki – Delii Deetz. Dołączają do nich nowi członkowie obsady: Justin Theroux , Monica Bellucci oraz Arthur Conti (znany m. in. z „Domu Smoka”) w swoim debiucie filmowymi także nominowana do Emmy – Jenna Ortega jako córka Lydii – Astrid. Na dużym ekranie zobaczymy też Willema Dafoe.

Po nieoczekiwanej rodzinnej tragedii trzy pokolenia rodziny Deetzów powracają do domu w Winter River. Posiadłość nadal nawiedzana jest przez Beetlejuice, a życie Lydii zostaje wywrócone do góry nogami, gdy jej buntownicza nastoletnia córka, Astrid, odkrywa tajemniczy model miasteczka na strychu. I tak portal do zaświatów zostaje przypadkowo otwarty. Tylko kwestią czasu jest, aż ktoś trzy razy wymówi imię Beetlejuice’a, a psotny demon powróci do świata żywych, by rozpętać swój własny chaos.

Burton, gatunek sam w sobie, reżyseruje na podstawie scenariusza Alfreda Gougha i Milesa Millara, opartego na historii Gougha, Millara i Setha Grahame-Smitha, na podstawie postaci stworzonych przez Michaela McDowella i Larry’ego Wilsona. Producentami filmu są Marc Toberoff, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Tommy Harper i Burton, a producentami wykonawczymi są Sara Desmond, Katterli Frauenfelder, Gough, Millar, Brad Pitt, Larry Wilson, Laurence Senelick, Pete Chiappetta, Andrew Lary, Anthony Tittanegro, Grahame-Smith i David Katzenberg.

„Beetlejuice Beetlejuice” będzie prezentowany wyłącznie w kinach i w formacie IMAX od 6 września 2024 r. w całym kraju, a od 4 września 2024 r. na arenie międzynarodowej. Dystrybucją filmu na całym świecie zajmie się Warner Bros. Pictures.