fot. materiały prasowe

„Konflikt: Capote kontra socjeta”: Nowa eksplozja emocji

W świecie pełnym przepychu i emocji, serial „Konflikt: Capote kontra Socjeta” kusi widza możliwością skosztowania codzienności elit minionych czasów. To ośmioodcinkowa podróż przez kręgi nowojorskiej elity, oparta na bestsellerowej książce Laurence’a Leamera, „Kobiety Capotego. Śniadanie u Tiffany’ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour”.

Na czele tej ekstrawaganckiej opowieści stoi uznany pisarz Truman Capote, w wcieleniu Toma Hollandera. Capote, otoczony wianuszkiem bogatych i uroczych kobiet, wtapiał się w świat łabędzi, jak nazwał swoje przyjaciółki z elity, w tym takie postacie jak Barbara „Babe” Paley, Slim Keith, C.Z. Guest i Lee Radziwill.

Jego fascynacja życiem potentatek prowadziła do nawiązania bliskich relacji, tylko po to, by ostatecznie ujawnić ich najgłębsze sekrety w planowanej książce „Answered Prayers”. Opublikowanie fragmentu tego dzieła w magazynie „Esquire” okazało się jednak kroplą, która przelała czarę goryczy, prowadząc do wygnania pisarza z kręgów, które tak kochał.

W rolach łabędzi zobaczymy takie gwiazdy jak Naomi Watts, Diane Lane, Chloë Sevigny i Calista Flockhart, które wnikliwie odtwarzają piękno i dystynkcję tej wyjątkowej grupy. Demi Moore jako Ann „Bang-Bang” Woodward, Molly Ringwald jako Joanne Carson i inni mistrzowie aktorskiego rzemiosła uzupełniają tę niezwykłą obsadę.

Scenariusz autorstwa Jona Robina Baitza oraz reżyseria w wykonaniu takich twórczych gigantów jak Gus Van Sant, Max Winkler i Jennifer Lynch gwarantują, że każdy odcinek jest pełen napięcia i emocji. Producentami wykonawczymi serialu są Ryan Murphy, Alexis Martin Woodall, Jon Robin Baitz i inni, zapewniając nie tylko artystyczną, ale i produkcyjną doskonałość.

„Konflikt: Capote kontra Socjeta” to więcej niż tylko opowieść o wyższych sferach i ich tajemnicach. To podróż przez świat emocji, zdrad, i autentyczności, której finał nigdy nie zostanie zapomniany. Serial dostępny jest już na platformie Disney+.