fot. materiały prasowe

Zrównoważona moda na świeczniku: Gala Designers Play Sustain podbija serca i kształtuje przyszłość branży fashion

Konkurs dla projektantów Designers Play Sustain zakończył się wielkim finałem w Auli Politechniki Warszawskiej, który był prawdziwą ucztą dla miłośników mody i świadomego podejścia do projektowania. W pokazie, zorganizowanym przez Waldka Szymkowiaka, mogliśmy podziwiać 15 kolekcji finalistów, którzy przedstawili swoje wizje upcyclingowej mody.

Największym wyróżnieniem, voucher o wartości 50.000 złotych, uhonorowano Sandrę Skórkę za jej odważną interpretację mody formalnej. Monika Maurycy, natomiast, została doceniona poprzez prezentację swojej kolekcji w butiku mody cyrkularnej Patrona Strategicznego – VIVE Group.

Nie zabrakło również wsparcia dla młodych talentów. Trzy stypendia na kierunku Fashion Design & Sustainable Fashion Management Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej otrzymali Monika Maurycy, Robert Kuta i Kornelia Trzcionkowska. Dodatkowo, Robert Kuta został nagrodzony za opracowanie strategii rozwoju marki, a Sandra Skórka za strategię swojej marki.

Gorset i spodnie stworzone przez Patrycję Lis zdobyły uznanie Moniki Brodki, co przyniosło jej nagrodę za najbardziej sceniczną stylizację i zaproszenie do nawiązania współpracy z artystką.

W jury konkursu zasiedli znani przedstawiciele świata mody, tacy jak projektanci – Mariusz Przybylski czy Gosia Baczyńska, która wybrała aż trzy osoby na staż w swoim atelier. Wyróżnienia trafiły do Sandry Skórki, Katarzyny Sylwii Wójcik oraz Kornelii Trzcionkowskiej.

Fundacja Play Sustain, organizator konkursu, od 2023 roku wspiera zmiany w branży mody i działa na rzecz ekologii odzieży. Partnerstwo z VIVE Group oraz wsparcie mediów pokazują, że innowacyjne podejście do mody może przynosić realne korzyści dla środowiska.

Konkurs Designers Play Sustain to nie tylko promocja zrównoważonej mody, ale również platforma dla kreatywnych osób, które tworzą w duchu świadomej mody, przyjaznej dla planety. Jest to inicjatywa, która kształtuje przyszłość branży fashion, zachęcając do zmiany i świadomego podejścia do projektowania.

Nie możemy się doczekać kolejnej edycji konkursu na jesieni, która zapowiada się równie inspirująco jak ta, którą właśnie świętowaliśmy – podkreśla Agata Suchodolska-Maliszewska, dyrektor zarządzająca Fundacji Play Sustain.