fot. materiały prasowe

Podróż przez pamięć: Wystawa „Zjawy” Anny Halarewicz

Już wkrótce, miłośnicy sztuki i pasjonaci malarstwa będą mieli okazję wyruszyć w podróż przez niezwykłe krajobrazy pamięci na wystawie Anny Halarewicz, zatytułowanej „Zjawy”, która będzie miała miejsce w Centrum Designu Domoteka w Warszawie. To wydarzenie zaplanowano na 9 maja i potrwa aż do 4 czerwca.

„Zjawy” to więcej niż tylko zbiór obrazów. To opowieść o przemijaniu, transformacji i ukrytych pod powierzchnią warstwach czasu. Wystawa ta, stworzona przez cenioną polską ilustratorkę i malarkę Annę Halarewicz, to próba uchwycenia tego, co ulotne i nietrwałe, co ginie w mrokach niepamięci.

Halarewicz, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, znana jest z tworzenia ilustracji mody, ale „Zjawy” to zupełnie nowy wymiar jej talentu. Jej prace, eksponowane nie tylko w Polsce, ale również za granicą, posiadają niepowtarzalny charakter, wyrażający kobiecą siłę, sensualność i tajemniczość.

Wystawa skupia się na postaciach utrwalonych w wielowarstwowej strukturze czasu, stanowiąc motyw przewodni całego dzieła Halarewicz. Będzie to wyjątkowa okazja, by zgłębić tajniki ludzkiej pamięci i czasu poprzez pryzmat artystycznych wizji malarki.

Wernisaż, który odbędzie się 9 maja o godzinie 19:00, poprowadzi Katarzyna Jaroszyńska, a obok niej będziecie mieli okazję porozmawiać z samą artystką. To będzie niezwykła okazja, by poznać proces twórczy i inspiracje za pracami prezentowanymi na wystawie.

Data: 9 maja – 4 czerwca 2024
Miejsce: Centrum Designu Domoteka, ul. Malborska 41, Warszawa
Wernisaż: 9 maja 2024, godz. 19:00