fot. YouTube

AMI Paris Wiosna-Lato 2025: Paryski zachód słońca

W ciepły czwartkowy wieczór, serce Paryża pulsowało energią mody, gdy AMI zaprezentowało długo wyczekiwaną kolekcję Wiosna-Lato 2025. Miejscem pokazu była sugestywna, opuszczona kamienica w stylu Haussmanna w Saint-Germain-des-Prés, pełna historii i gotowa na nowy rozdział. Alexandre Mattiussi, twórca marki AMI, przekształcił to miejsce w wybieg, który odzwierciedlał magię paryskiego zmierzchu.

Wybór lokalizacji był zarówno odważny, jak i poetycki. Dawna siedziba banku, ze swoimi dużymi, pustymi halami, stanowiła surowy, a zarazem romantyczny kontrast do ozdobnych sztukaterii. Ten kontrast stworzył idealne tło dla kolekcji, która oddaje ducha zmierzchu w Paryżu, chwili, gdy światło powoli gaśnie, pozostawiając po sobie aurę tajemnicy i elegancji.

W małym odstępstwie od tradycji, Alexandre Mattiussi zdecydował się na prezentację kolekcji Wiosna-Lato 2025 w zamkniętym pomieszczeniu, zamiast typowych plenerowych lokalizacji. Przestronne, nieużywane wnętrza miały niemalże industrialny charakter, ale długi rząd białych krzeseł wzdłuż wybiegu stworzył domową atmosferę — jak meble przykryte na lato w otwieranym na nowo letnim domu. Goście siedzieli blisko wybiegu, co pozwoliło im na dokładne przyjrzenie się kolekcji.

Kolekcja Wiosna-Lato 2025 doskonali charakterystyczny styl AMI, łącząc elegancję, wyrafinowanie i pragmatyzm. Sylwetki odważnie kontrastują rygorystyczne kroje z beztroską wygodą, wprowadzając lekkie, zabawne detale i zaskakujące proporcje. Dokładny dobór materiałów i faktur dodaje kolekcji dodatkowego wymiaru.

AMI Paris wprowadza nowe projekty bez loga: miękkie torby w wyrafinowanej gamie kolorystycznej oraz torebkę Le Carrousel, charakteryzującą się szerokimi paskami na ramię o wyjątkowych proporcjach. Bogaty wybór akcesoriów dodatkowo podnosi wartość kolekcji. Obuwie proponuje naturalne, miękkie kształty, zapewniając komfort i lekkość. W kolekcji znalazły się płaskie modele w stylu babouche wykonane z miękkiej skóry, a także koturny w kolorach dopasowanych do palety kolekcji. Biżuteria nostalgicznie nawiązuje do eleganckiej przeszłości: złote i srebrne bransoletki, łańcuszki, kolczyki i łańcuszki ożywiają kolekcję vintage’owym akcentem.