fot. materiały prasowe

Magia nadchodzi: „Wicked” wkrótce w Teatrze Muzycznym ROMA

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie nie przestaje zaskakiwać! Tym razem zapowiedź jest naprawdę ekscytująca – na wiosnę 2025 roku planowana jest polska premiera jednego z najważniejszych musicali ostatnich dekad, „Wicked”. Musical ten, z muzyką i tekstami piosenek Stephena Schwartza oraz librettem Winnie Holzman, pojawi się na Dużej Scenie Teatru Muzycznego ROMA w unikalnej wersji non-replica, co oznacza, że inscenizacja będzie oryginalna, dostosowana do polskich realiów i niepowtarzająca rozwiązań nowojorskich.

Przesłuchania do ról w „Wicked” oraz do zespołów wokalno-aktorskiego i tanecznego odbędą się wkrótce, więc wszyscy utalentowani artyści mają szansę stać się częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Musical „Wicked” miał swoją prapremierę 30 października 2003 roku w Gershwin Theatre na nowojorskim Broadwayu i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Z niemal ośmioma tysiącami przedstawień, znajduje się na czwartym miejscu najdłużej granych musicali na Broadwayu, tuż za „Upiorem w operze”, „Chicago” i „Królem Lwem”. Sukces „Wicked” nie ogranicza się tylko do USA – od 2006 roku musical ten zachwyca również londyński West End, gdzie wystawiono już ponad sześć i pół tysiąca przedstawień.

„Wicked” bazuje na powieści Gregory’ego Maguire’a z 1995 roku, która z kolei inspirowana była klasyczną książką Franka Bauma „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Musical opowiada historię sprzed wydarzeń znanych z powieści Bauma, skupiając się na przyjaźni między dwiema młodymi kobietami – Elfabą, przyszłą Złą Czarownicą z Zachodu, oraz Glindą, która zostanie Dobrą Czarownicą z Północy. Fabuła eksploruje tematy związane z postrzeganiem dobra i zła, dwulicowością, hipokryzją, brakiem akceptacji dla odmienności, a także przyjaźnią, miłością i manipulacją opinią publiczną.

Pierwszą polską inscenizację „Wicked” wyreżyseruje Wojciech Kępczyński, znany z doskonałych adaptacji innych hitów musicalowych. Libretto i teksty piosenek przełoży Michał Wojnarowski, a kierownictwo muzyczne obejmie Jakub Lubowicz. Teatr Muzyczny ROMA realizuje musical na podstawie umowy licencyjnej z Music Theatre International, reprezentującą autorów i właścicieli praw autorskich.

Premiera „Wicked” w Polsce z pewnością przyciągnie tłumy miłośników musicali oraz tych, którzy pragną doświadczyć czegoś nowego i wyjątkowego. Przygotujcie się na emocje, które zapadną w pamięć na długo!