Mariusz Przybylski Wiosna/Lato 2019

Jeden z czołowych polskich projektantów, aktywnie działający w branży od prawie 15 lat, juror programu dla młodych projektantów „Project Runway”. Zawsze stawia na najszlachetniejsze materiały, najwyższą jakość wykonania i nowatorsko patrzy na modę, nie tylko damską – jako jeden z niewielu czołowych polskich designerów, projektuje również dla mężczyzn. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się pokaz jego najnowszej kolekcji na sezon wiosna/lato 2019 „Under construction”.

Kolekcja, którą zaprezentował Przybylski przywodziła na myśl rockowe lata 80-te, była bardzo konstrukcyjna i wymagająca. Ostre cięcia, geometryczne fasony i odważne dekolty – tego nie zabrakło na wybiegu. Przybylski nie pozostał obojętny na najnowsze trendy – modelki i modele zaprezentowali wariację projektanta na punkcie modnej panterki czy printu zebry. Do tego cekiny, morze cekinów! Mieniące się w świetle studyjnych reflektorów kombinezony, długie suknie wieczorowe, czy klasyczne „małe czarne”, robiły wrażenie i z pewnością zagoszczą jeszcze na warszawskich salonach. Projektant był za to oszczędny w kolorach – klasyczne połączenie czerni z bielą, co jakiś czas przełamywała ognista czerwień.

„Mariusz to projektant, który zawsze zaskakuje, a każdy jego pokaz jest odbiciem jego charakteru, czyli elegancji i luzu jednocześnie. Jedyną rzeczą, która mnie nie zdziwiła był brak różnorodnych kolorów, ale to znak rozpoznawczy Mariusza i bardzo udany zabieg, bo w ciemności tkwi jeszcze więcej sensualności i seksapilu.” – Katarzyna Stankiewicz.

Na pokazie Mariusza Przybylskiego pojawiło się wiele znanych osób, m.in. Agnieszka Woźniak-Starak, Natalia Kukulska, Katarzyna Stankiewicz, Maffashion, Beata Sadowska, Tomasz Ciachorowski, Ramona Rey i wielu innych.