MMC Resort 2020

Po raz pierwszy w historii marki, mogliśmy obejrzeć kolekcję „resort”. Jest to wyjątkowa, letnia odsłona estetyki marki.

Ilona Majer i Rafał Michalak to duet, który konsekwentnie podąża wyznaczoną drogą. W Forcie Sokolnickiego, letnia kolekcja nabrała jeszcze większego uznania. Inspiracją do jej stworzenia była podróż projektantów do Marrakeszu.

Czterdzieści damskich i męskich sylwetek, które zobaczyliśmy na pokazie to przeniesienie się w gorące acz minimalistyczne formy. Szerokie spodnie, dekonstrukcja i oversize’owe peleryny, to coś z czego duet MMC jest najbardziej znany. Nie stroniono też od naturalnych tkanin, takich jak len, jedwab czy batyst. Kolorystka typowa dla duetu – czerń, biel, szarości – wyciszające kolory.

W kolekcji pod stylizacja Agnieszki Ścibior, mogliśmy tez zobaczyć letnie akcesoria od marki MMC – czapki z daszkiem, torebki czy paski.

Na wybiegu zadebiutowała także kolekcja butów reżyser pokazu i prywatnie przyjaciółki projektantów Kasi sokołowskiej – Emerald & Crocodiles.