Sandra Stachura Resort 2020

Najnowsza kolekcja Sandry Stachury zabiera nas w sentymentalną podróż, w której dominują klimat włoskiego wybrzeża, klasycystyczna architektura oraz atmosfera kończącego się lata. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz finalistka konkursów Łódź Young Fashion, Off Fashion i Cracow Fashion Awards prezentuje swoją pierwszą kolekcję pret-a-porter – Resort 2020.

Sandra Stachura błysnęła dyplomową, konceptualną kolekcją „Deep Space”. Przyniosła jej ona uznanie w czasie konkursów Łódź Young Fashion (finał), Off Fashion (2. miejsce) oraz Cracow Fashion Awards (finał, 2. miejsce), była też prezentowana w czasie KTW Fashion Week w Fabryce Porcelany w Katowicach. Absolwentka SAPU otrzymała możliwość pokazania swoich projektów w czasie prestiżowego Fashionclash Festivalu w Maastricht w Holandii, gdzie spotkały się z przychylnym przyjęciem ze strony publiczności i dziennikarzy (zostały pokazane m.in. w publikacji w Vogue Italia). Ubrania i buty stworzone przez krakowską projektantkę były również wykorzystywane w licznych sesjach zdjęciowych oraz teledyskach, a projekty zakładali uznani artyści, m.in. Natalia Kukulska czy Margaret.

Kolekcją Resort 2020 Sandra Stachura debiutuje jako projektantka mody użytkowej z artystycznymi ambicjami. Każdy z projektów kryje w sobie pewien twist, czy to kolorystyczny, czy konstrukcyjny, nadając rzeczom indywidualny, niepowtarzalny styl. Są to dyskretne i eleganckie zabiegi, które nie dominują nad sylwetką, takie jak oryginalny, plisowany tył sukienki czy efektowne wycięcie z przodu. Pokazują, że po konceptualnej, futurystycznej kolekcji dyplomowej przyszedł czas na spotkanie z oczekiwaniami klientek, którym krakowska projektantka proponuje stonowaną, wyrafinowaną elegancję, wysokiej jakości krawiectwo i znakomite materiały. 

Pomysły Sandry zdradzają jej fascynację włoskim designem. „Projektując kolekcję Resort 2020 przywołałam z pamięci wspomnienia z podróży do Portofino i na wyspę Capri, a przede wszystkim niezwykły klimat tych miejsc” – mówi Sandra Stachura, absolwentka SAPU. „Włochy są mi niezwykle bliskie estetycznie i emocjonalnie, jestem zakochana w tamtejszej modzie, designie i architekturze. Chciałabym przenieść ich magiczną energię do Polski”.

W kolekcji zwracają uwagę niezwykle kobiece, taliowane sukienki, które eksponują sylwetkę i znakomicie sprawdzą się w czasie cieplejsze dni, czy to w Polsce, czy na południu Europy. Uwagę zwracają też kostiumy kąpielowe utrzymane w ciepłych kolorach, a zwłaszcza efektowne biustonosze, które – dzięki specjalnej konstrukcji – eksponują i uwydatniają biust. Rzeczy można zobaczyć i kupić przez stronę projektantki sandrastachura.com. 

Rzeczy zostały uszyte w pracowni w Krakowie z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów, którymi są włoskie jedwabie, hiszpańskie koronki oraz miłe w dotyku, bawełniane podszewki. Dominują kolory: ecru, żółty, niebieski, które uzupełniają modne, roślinne motywy.