Prada x Adidas

Prada i Adidas wreszcie dzielą się debiutanckimi produktami ze współpracy. Pierwszy to całkowicie biała wersja sneakera Adidas Superstar, wyprodukowanego we Włoszech przez Pradę, który będzie dostępny w limitowanej edycji 700 sztuk. But zostanie wydany jako unisex i będzie zawierał numer edycji wytłoczony na zewnątrz, a także logo Prada na języku i boku.

Oprócz butów marki wypuszczają dużą wersję torby na kręgle Prady,. Również z białej skóry, która łączy kultową sylwetkę Prady z funkcjonalnością torby sportowej Adidas. Przedmioty będą sprzedawane razem jako zestaw.

Obie marki mają długą historię łączenia sportu z popkulturą. Buty Superstar, po raz pierwszy wydane w 1969 roku jako buty do koszykówki, szybko przekroczyły swój cel sportowy, stając się ikoną kultury noszoną przez takie osoby jak Run DMC i Beastie Boys.

Prada ma swoją własną sportową linię – Prada Sport. Teraz znana pod marką Prada Linea Rossa, która zamienia charakterystyczny nylon tej marki w odzież outdoorową, narciarską i akcesoria.

Buty Superstar i Bowling Bag łączą te światy razem. Pasują zarówno do kultowego dresu Adidas, ale i do jednej z koszul Prady. Oba artykuły będą dostępne w wybranych sklepach Prada i Adidas, a także online od 4 grudnia.