Już wkrótce 11. edycja Fashion Designer Awards

Na Mysiej 3 w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 11. edycji najważniejszego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards, którego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Temat tegorocznej edycji to „My City, My Energy „ , obecni na spotkaniu prasowym byli jurorzy, m.in: Rafał Michalak (duet MMC Studio), Vasina, duet Paprocki&Brzozowski, Agnieszka Więdłocha, Dorota Williams, Joanna Horodyńska,  Weronika Płocha, Marzena Singh, Ewa Podleśna-Ślusarczyk. 

Uczestnicy spotkania zabrali gości w porywającą podróż do miejsc, które ich inspirują najbardziej, które dla nich są tytułowym „city” wybraliśmy się do Berlina, Łodzi, Paryża, Londynu, Nowego Jorku, ale miasto do którego wszyscy wracają jest Warszawa.

„Tegoroczny temat „My City, My Energy” jest wibrujący pozytywną energią, zabiera młodych projektantów do miejsc, które ich inspirują, do miast, które swoją mocą porywają ich do twórczego działania. Jestem przekonana, że pod wypływem tych emocji powstaną świetne kolekcje konkursowe.”

Joanna Sokołowska-Pronobis – producent i pomysłodawca FDA

Podczas spotkania prasowego podróżowaliśmy z jurorami do ich ulubionych miast , w 11 edycji również na laureatów czekają inspirujące podróże, zwycięzca pojedzie do Mediolanu , na City Milan Fashion Week z Partnerem Głównym – producentem Batonika Duplo,  oraz do Paryża na targi Premier Vision z Cisowianką Perlage , dodatkowo na International Young Designers Contest do Kijowa , a wybrany finalista na targi Tissue Premier do Lille we Francji z partnerem konkursu  Electrolux Polska.

Na finalistów czekają jeszcze staże w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN S.A., w pracowni MMC Studio i w pracowni duetu „Paprocki&Brzozowski”, wiele publikacji w mediach i nagroda finansowa 20 tys. złotych.

Zwycięzca 11 edycji otrzyma jeszcze półroczny kontrakt od DPD Pickup niezawodną dostawę przesyłek.

Do konkursu można się zgłaszać do 23 marca 2020.