fot. Sonią Szóstak/materiały prasowe

Kazar x Kasia Sokołowska

"The Art of Fashion"

Moda i sztuka to dwa światy, które ciągle się przenikają, a tak naprawdę od zawsze idą w parze. Dzisiaj moda to już nie tylko ubrania i sztywne terminy kolekcji SS/AW, ale styl i filozofia życia. Sięga zarówno do inspiracji czerpanych z ulicy, jak i z galerii sztuki, zwłaszcza nowoczesnej, podgląda naturę. Domy mody i marki, tworząc kolekcje, wyznaczają nowe trendy – przy wsparciu grafików komputerowych, ilustratorów, malarzy, rzeźbiarzy.  

Kazar otwiera sezon jesienno–zimowy kapsułą stworzoną wspólnie ze znaną reżyserką pokazów mody, osobowością telewizyjną, Kasią Sokołowską. Po połączeniu sił Emeralds and Crocodiles, osobistej marki Kasi, z marką Kazar i wielomiesięcznej współpracy możemy już zaprezentować unikatową kolekcję pod nazwą Kazar x Kasia.

Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy stworzyć tak niezwykły projekt z tak niezwykłą osobą, jaką jest Kasia Sokołowska. Zaangażowanie Kasi, jej entuzjazm i pomysłowość były inspirujące. Postawiliśmy na wysoką jakość i nowoczesny, ponadczasowy design. W kapsule większość produktów jest wykonana ze skóry baraniej, o niezwykle przyjemnym, miękkim chwycie. Skóra robi wrażenie delikatnej, ale cechuje ją duża wytrzymałość i wiele walorów użytkowych. Apaszki i szale powstały z najwyższej jakości polskiego jedwabiu. Wszystkie produkty zostały wykonane ręcznie, w małych seriach, na terenie Polski.”

Karol Kazienko, Kazar Group

Kasia Sokołowska ze swoją wrażliwością i artystyczną duszą szukała inspiracji w świecie, który ją otacza. W modzie, architekturze, wyrafinowanych kolorach i dobrym designie. Nieustającą inspiracją dla Kasi jest wielowymiarowość, temperament i potrzeby współczesnych kobiet. Istotne dla niej było zachowanie ponadczasowego charakteru. Dlatego powstała kolekcja butów, toreb i akcesoriów wyróżnia się prostymi formami, wyrafinowanymi kolorami, ale jest też bardzo praktyczna. 

Nasza pierwsza kapsuła to rzemieślnicza i dopracowana do maksimum kolekcja. Jest mocno wyselekcjonowana, kolekcjonerska i co ważne, wyprodukowana w Polsce. Są tam buty i akcesoria, które będę swobodnie miksowała – to w modzie lubię najbardziej. Biżuteryjne detale w kolorze szmaragdu mają dla mnie symboliczne znaczenie. Nie mogę doczekać się kolejnych kapsuł, już zaczęliśmy prace koncepcyjne.”

Kasia Sokołowska

Do stworzenia printów Kasia zaprosiła polską ilustratorkę Asię Pietrzyk. Asia mieszka i pracuje w Szwecji. Ma na swoim koncie współpracę ze światowymi markami, jak Saks Fifth Avenue, czy magazynami, jak francuskie „Elle” czy „Time”. Styl rysowniczki, który można określić jako pop-artowy, marzycielski i zarazem odważny, doskonale odnalazł się w mariażu z elegancją kapsuły Kazar x Kasia.

Ilustracje, które Asia zaprojektowała we współpracy z Kasią Sokołowską, przedstawiają proste i efektowne atrybuty kobiet. Są to m.in. szmaragdy i szpilki, a także fantazyjne palmy, dzięki którym lato zostanie z nami na dłużej. Miłośniczki pupili będą zachwycone zwierzęcą inspiracją w kolekcji, a jest nią Helena – pudelek Kasi Sokołowskiej, z którym jest nierozłączna. Podstawę palety kolorystycznej tworzą ulubione barwy Kasi Sokołowskiej: „błoto”, kolory jesieni i pustyni – beże i brązy, przełamane szlachetną zielenią i energetycznymi akcentami różu oraz pomarańczy. 

Współpraca z Kasią była dla mnie czystą przyjemnością. Szybko okazało się, że mamy podobny zmysł estetyczny i w fazie szukania inspiracji podobały nam się te same rzeczy. Kasia dała mi w zasadzie pełną swobodę twórczą, będąc tym samym fantastyczną mentorką.”

Asia Pietrzyk

Kapsuła Kazar x Kasia dostępna w wybranych salonach oraz w sklepie online na www.kazar.com