Louis Vuitton wspiera walkę z AIDS

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS Louis Vuitton po raz drugi połączył siły z organizacją charytatywną non-profit (RED). Marka przekaże dwieście dolarów ze sprzedaży każdej limitowanej pary butów na rzecz Globalnego Funduszu na rzecz walki z AIDS. 

Lous Vuitton Trainer w podstawowej, srebrnej wersji kolorystycznej, zostały zaprojektowane przez dyrektora kreatywnego Virgila Abloha i pojawiły się po raz pierwszy na pokazie kolekcji wiosna/lato 2019. Nowy model butów jest wykonany z białej skóry z wytłoczonym motywem charakterystycznego monogramu marki oraz uderzającymi czerwonymi detalami. 

Organizacja (RED) została pierwotnie założona przez lidera irlandzkiego zespołu U2 Bono i amerykańskiego aktywistę Bobby’ego Shrivera w 2006 roku. Do tej pory zebrała 650 milionów dolarów w walce o wsparcie tych, którzy cierpią na AIDS. Od samego początku współpracuje z wieloma różnymi markami – w tym w najnowszej współpracy z Apple i jego iPhone 12. To nie pierwsza modowa współpraca fundacji, jest również długofalowym partnerem francuskiego domu mody Balmain.

Wywołujący AIDS wirus HIV wciąż jest realnym zagrożeniem. Brakuje edukacji na temat możliwości zakażenia, a badania na obecność wirusa są wykonywane rzadko. Dziś istnieją terapie, dzięki którym z wirusem można żyć. Warto jednak pamiętać, że jeszcze niedawno nie istniały metody walki z wirusem HIV. Na AIDS umierali ludzie na całym świecie. Wirus odebrał życie 650 tys. osobom w samych Stanach Zjednoczonych, w tym m.in. liderowi legendarnej grupy Queen, Frieddiemu Mercury’iemu.