Zimmermann Wiosna-Lato 2021

Czasy lockdownu zdecydowanie nie sprzyjają podróżom. Zamknięci w domu, marzymy o tym kiedy w końcu będziemy mogli wyjechać. Dlatego dzisiaj zabierzemy was w daleką podróż do dzikiej i botanicznej Australii.

Wbrew pozorom pomysł na wiosenną kolekcję na rok 2021 przyszedł blisko domu. Zwracając się do wyjątkowej flory i fauny rodzinnej Australii, dyrektor kreatywna Nicky Zimmermann zaprojektowała Wild Botanica jako wyraz kolorów, faktur i piękna, które poruszyły ją z nowoczesnym impulsem, który przepływa przez kolekcję.

„W tym sezonie chciałam pracować ze sztuką botaniczną ze szczególnym naciskiem na Australię – na jej unikalne kwiatowe kształty i nieoczekiwane kombinacje kolorów. Pomyśleliśmy o wyzywającym i prężnym wyglądzie, zbalansowanym w zestawieniu z ostrym, męskim krawiectwem.”

Nicky Zimmermann, dyrektor kreatywna

Projektując kolekcję Nicky natknęła się na prace Ellisa Rowana, pionierskiego artysty, przyrodnika i odkrywcy z przełomu XIX i XX wieku, który swoim stylem przenikał naukę i kreatywność.

Był on znany z malowania dokładnych botanicznych przedstawień polnych kwiatów, owadów i ptaków, zachowując przy tym bardzo kobiecy, kolorowy i unikalny styl. Współpracując z Biblioteką Narodową Australii i innymi podmiotami, zespół Zimmerman otrzymał możliwość ożywienia dziesięciu z tych dzieł na różnych grafikach w kolekcji. 

Dbałość o szczegóły dotyczy każdego elementu, od wypolerowanych kamiennych guzików i ukrytych haftów na mankietach po subtelne cechy skompresowanych niewidocznych zatrzasków na pelerynach.