fot. materiały prasowe

Vicher Casual 2021

"Unbroken"

Od kilku sezonów to już tradycja projektantek marki Vicher, Katarzyny i Inez – między głównymi kolekcjami, wychodzą tzw. casualowe i dotrzymują kroku wiodącemu nurtowi. Są równie mocne, wyraziste, zaskakujące – jak ta najnowsza – „Unbroken”.

Kobieta Vicher potrafi być silna, wolna i pełna radości; umie też doświadczać, wyciągać z tego wnioski. To współczesna Frida Kahlo – kochająca kolory, refleksyjna, ale na pewno niezłomna i niepokonana, mimo przeciwności losu.

W kwestii kolorów, także i tym razem, u Vicher nie zmienia się nic – są wciąż nasycone i zestawione w zaskakującym klimacie. 

Kolekcja „Unbroken” – czyli Niepokonana – jest hołdem, a zarazem manifestem współczesnej kobiecości. Odważnej, wolnej, a nade wszytko niezłomnej. Motywem przewodnim kolekcji są wariacje na temat falban, wiązań, przeskalowanych kokard. Charakterystyczne ilustracje wyrażają szaleństwo emocji i nawiązują do twórczości Fridy Kahlo.

Inspiracje do kolekcji projektantki zaczerpnęły nie tylko z meksykańskiej sztuki, ale także i z muzyki kierując obszar zainteresowań ku rockowym brzmieniom Radiohead. Ta mieszanka stylów i doznań daje wspólnym mianowniki do emocjonalności, niezłomności i wyrafinowanej kobiecości.

https://www.youtube.com/watch?v=2TMgjw0OAV4

Wyraźnie podkreślone ramiona (znak rozpoznawczy marki) w dżinsowych marynarkach (w obłędnym różu i stonowanej szarości) w połączeniu z luźnymi sukienkami czy spodniami nadają kolekcji charakterystyczny dla stylu duetu dystynktywny, a zarazem niewymuszony charakter.

W kolekcji casual „Unbroken”, znajdziemy również ręcznie wykonywane, charakterne swetry i swetrzyska (do których Katarzyna i Inez przyzwyczaiły swoje fanki), a także zawsze obecne w projektach Vicher misterne wykończenia i detale. W kolekcji casual nie mogło też zabraknąć bawełnianych dresów z haftami nawiązującymi do twórczości Fridy.

Projektantki umiejętnie wykorzystują i miksują strukturę tkanin, melanż kolorów szarości, wanilii, różu czy czerni, co w konsekwencji daje mariaż sensualności i wyrafinowania. Ta swoboda i gra zaciera granicę i burzy podział na męskie i żeńskie. To do czego Vicher od dłuższego czasu przyzwyczaił swoje odbiorczynie i co konsekwentnie kontynuuje.