10. lecie Mokobelle

Marka biżuteryjna Mokobelle z okazji swojego 10-lecia przygotowała niezwykłą jubileuszową kolekcję oraz urodzinowy event w nowoczesnych wnętrzach Elektrowni Powiśle, gdzie znajduje się jeden z salonów marki.  

Mokobelle było jednym z prekursorów stylu boho na polskim rynku biżuterii modowej. Od początku marka stawiała na najwyższą jakość wykonania i autorski design. Biżuteria tworzona jest ręcznie przez zespół projektantek i polskich jubilerów, z wykorzystaniem tradycyjnych technik rzemiosła artystycznego. Do jej wyrobu używane są wyłącznie szlachetne metale: czyste i pozłacane srebro oraz wszelkiego rodzaju naturalne i półszlachetne kamienie.  

W Elektrowni Powiśle z okazji 10-tych urodzin marki miała premierę jubileuszowa kolekcja.

Inspiracją do jej powstania było dziesięć najpopularniejszych motywów, które pojawiały się w biżuterii Mokobelle w ciągu ostatnich lat. Serca miłośniczek Mokobelle podbiły m.in. kultowe Mokobelki – bransoletki z półszlachetnych kamieni z zawieszkami, spektakularne kolczyki w  wersji maxi z różnokolorowymi chwostami oraz bestsellerowe naszyjniki z nowym wzorem rozety Mokobelle, która jest motywem przewodnim jubileuszowej linii.

„Biżuteria Mokobelle jest tworzona z miłością i pasją. Projektowana jest przez polskich jubilerów, powstaje w małych manufakturach. To małe dzieła sztuki. Bardzo lubię biżuterię z elementami kamieni szlachetnych, w których zaklęta jest dobra energia, ale również bliska jest mi kolekcja amuletów, którą mogłam współtworzyć. W Mokobelle odnajdą się zarówno fanki mocnych akcentów w stylu glam rocka, jak i te ceniące styl fantazyjny boho chic.”

Marieta Żukowska, aktorka i ambasadorka Mokobelle

Symbol graficzny marki pojawia się w nowej wersji w kilku rodzajach naszyjników i bransoletek. W kolekcji zachwycają również zjawiskowe, ręcznie wykonane naszyjniki z pereł oraz efektowne zestawy bransoletek z pozłacanego srebra, onyksów i labradorytów, które od lat są znakiem rozpoznawczym marki. Nie mogło także zabraknąć motywów czaszki i pióra, które powróciły  w spektakularnym modelu w glam-rockowym stylu.

Gości witały założycielki marki Mokobelle – Marta Skłodowska oraz Magdalena Augustyniak.

Na wydarzeniu pojawili się redaktorzy mody, styliści oraz gwiazdy: Basia Kurdej-Szatan, Gabi Drzewiecka, Grażyna Wolszczak, Iza Kuna, Bogna Sworowska czy Joanna Racewicz.