Targi Dobry Design po raz 36. we Wrocławiu

Przed nami jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych Wrocławia, które skupia w sobie aktualne trendy, kreatywnych twórców i miłośników wzornictwa przemysłowego, grafiki oraz sztuki użytkowej. Mowa o letniej edycji Targów Dobry Design, na której dominować będzie lekkość, natura i ekologia z akcentem relaksu w tle. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Targi, które podbiły nasze serca

Dziś Targi Dobry Design są znanym i cieszącym się dużym zainteresowaniem wydarzeniem kulturalnym. Każda kolejna edycja przyciąga coraz więcej uczestników, którzy poszukują niebanalnych i dizajnerskich wyrobów. Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja Targów.

W założeniu miało to być miejsce spotkania twórcy z odbiorcą. Chodziło o to, by zaprezentować realizacje polskich projektantek i projektantów mody, ceramiki, szkła, plakatu, biżuterii, a także zabawek. Okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu twórczość jest ogromne, a ludzie chcą się otaczać rzeczami, które nie mają nic wspólnego z masową produkcją. Nic więc dziwnego, że Targi DOBRY DESIGN rosły w siłę, skupiając wokół siebie coraz liczniejsze grono wystawców i rzesze uczestników – dotychczasowe edycje odwiedzało średnio 2000 osób w ciągu jednego dnia.

„Bardzo szybko dało się odczuć, że Targi Dobry Design to coś, czego ludzie po prostu potrzebują. To wydarzenie odpowiada na potrzebę bezpośredniego kontaktu z twórcą, poznania warsztatu czy technologii wyrobu poszczególnych produktów. W ramach Targów można nie tylko kupić wymarzoną rzecz, ale też poznać techniki artystyczne uczestnicząc w realizowanych przez nas warsztatach lub pokazach. Inspirujemy, edukujemy i propagujemy polski dizajn. Przedstawiamy i przybliżamy najnowsze trendy, dbając przy tym o ciekawy dobór prezentowych realizacji. Przede wszystkim jednak zachęcamy do poznawania i wspierania rodzimych twórców.”

Magdalena Grobelna, pomysłodawczyni i organizatorka Targów DOBRY DESIGN

O sukcesie wydarzenia zadecydował też szeroki asortyment. Na targowych stoiskach można znaleźć nie tylko ubrania i akcesoria modowe, ceramikę i biżuterię, ale też plakat, ilustrację, szkło, tekstylia, dekoracje, rośliny, vintage, zabawki, a nawet kosmetyki. Wiele propozycji skupionych jest wokół domu i domowego wellbeingu. Tym samym określenie „dobry” można uznać za oś wydarzenia, które wyznacza kierunek nie tylko dobrego designu, ale też dobrego samopoczucia, zdrowia, a wręcz życia.  

Czego można się spodziewać tym razem?

Kolejna edycja Targów Dobry Design, planowana na 19. czerwca to edycja letnia, a więc odkryjemy w niej lekkość, ekologię i naturę. Nie zabraknie bawełny i lnu, motywów kwiatowych, rafii, delikatnej sztukaterii oraz pełnego wachlarza letnich barw. Wystawcy zaproponują coś dla miłośników minimalizmu, przepychu, geometrii, asymetrii, nowoczesności oraz minionych dekad. Standardowo więc każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od gustów i upodobań. 

Letnią nowością w targowym asortymencie będą kosmetyki ekologiczne i szeroki wybór świec sojowych. Tłem dla tych przyjemności staną się relaks i wakacyjny odpoczynek, które zostaną zaakcentowane na wielu stoiskach, w bardziej lub mniej spodziewanych formach.

Na 36. Targach DOBRY DESIGN zaprezentuje się 78 marek lokalnych oraz międzynarodowych, którzy zaprezentują m.in. porcelanę, meble, letnie kolekcje mody, biżuterię idealną na lato, naturalne kosmetyki do letniej pielęgnacji skóry, a także rośliny, które zamienią dom w istną dżunglę.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by letnia edycja Targów spełniła powszechne oczekiwania. Będą więc najciekawsze polskie marki, najnowsze trendy i niecodzienne przyjemności pod różną postacią. Warto też zwrócić uwagę na miejsca wydarzenia – piękny budynek Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej, w samym sercu miasta.

„Cieszymy się, że Targi Dobry Design nie tylko zadomowiły się u nas, ale także znacznie rozrosły. Możemy w ten sposób skutecznie promować lokalnych twórców, ale także przyciągnąć wielu mieszkańców i gości. Concordia Design Wrocław powstała właśnie po to, by gościć takie wydarzenia: otwarte dla wrocławian, a przy okazji pełne energii, pasji i kreatywności – przekonuje

Paulina Dufrat-Gubalska, menedżerka wydarzeń kulturalnych i biznesowych Concordia Design Wrocław

Targi odbędą się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Zarówno uczestników, jak i wystawców obowiązywać będzie zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie dystansu. 

19 czerwca 2021 (sobota) godz.: 11:00 – 19:00
Concordia Design Wrocław, Wyspa Słodowa 7, Wrocław

Wstęp wolny!

Prezentacja wystawców: https://www.facebook.com/events/464300141542746
Więcej informacji:  https://targidobrydesign.com.pl/