Schnayderman’s Wiosna-Lato 2022

Kopenhaski Tydzień Mody z sezonu nas sezon przyciąga coraz większe zainteresowanie. Powodem rosnącej publiczności wydarzenia jest nie tylko uwielbiany skandynawski minimalistyczny styl, ale przede wszystkim postępowe podejście do ekologii, które przeciera ścieżki całej branży. Jako, że wszystkie oczy branży na całym świecie zostały skierowane na duńskie miasto z syrenką, po raz drugi postanowiliśmy relacjonować i przedstawić najciekawsze kolekcje bieżącego tygodnia.

Pomimo, że większość pokazów została zaplanowana w formie stacjonarnej Schnayderman’s zaprezentował swoją kolekcję w cyfrowej formule. W krótkometrażowym filmie przygotowanym przez markę możemy poznać trzech bohaterów, który utknęli pomiędzy przeszłością, a przyszłością, wspominając, jakie mogłoby być życie, gdyby zostało uwolnione z pętli przytłaczającej teraźniejszości. Postacie utknęły na jałowym pograniczu pośród natury, czekając na powrót do upragnionej cywilizacji. 

Kolekcja na sezon wiosna-lato 2022 zatytułowana „In-Transit” to refleksja nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To eksplorowanie „tu i teraz” w odniesieniu do tego, gdzie byliśmy i dokąd zmierzamy. Tkanina i tekstury użyte w kolekcji przypominają nam życie w ruchu, dzięki wypranym kolorom, przewiewnym sylwetkom i wyblakłym odcieniom słońca.

Film został wyreżyserowany przez Michaela Rendella, ze zdjęciami Olivera Olssona, którzy obaj realizowali również ostatni pokaz Schnayderman’s na jesień-zimę 2021 „The Outsiders”. W obecnej kolekcji znajdziemy też dzieła sztuki znanego szwedzkiego artysty Marcusa Mårtensona, który jest znany z przywoływania naszych własnych wzorców myślowych i tego, jak oceniamy nasze otoczenie.

Schnayderman’s  podkreśla, że tworzy kolekcje dla dziwnych i wspaniałych (z ang. weird & wonderful – przyp. red.). My z kolei zauważamy, że przemyślane projekty przewidują świat, w którym dziwne i wspaniałe są nie tylko konieczne, ale i doceniane. To właśnie dziwni i wspaniali popychają sprawy do przodu dzięki nowym pomysłom na to, jak rozważać nie tylko świat, ale i siebie.