Ann Demeulemeester powraca do Antwerpii

Ann Demeulemeester powraca do swojego miejsca w Antwerpii. Znana z uwielbienia do czarnego Ann, po blisko dwóch latach, otwiera flagowy butik w zabytkowej dzielnicy Zwid.

„Jestem zaszczycony, że mogę ponownie otworzyć ten kultowy butik. Od początku tego projektu, moją misją było zachować etos marki, której, bądź co bądź, butik jest nieodłącznym elementem. Antwerpia to miasto, które zawsze mnie fascynowało i cieszę się, że przywracamy do życia miejsce, które jest „epicentrum wizji świata” mody Ann Demeulemeester.”

Claudio Antonioli, właściciel butiku

Oryginalna drewniana podłoga została przywrócona i zabarwiona na czarno. Została zestawiona z czarnym sufitem oraz białymi ścianami. Dzięki takiemu połączeniu, powstała spokojna atmosfera, która nie dekoncentruje klientów odwiedzających butik.

Według projektantów zakupy są bardzo intymnym momentem życia. Chcieli sprawić, żeby każdy potencjalny zakup nie wiązał się jedynie z wejściem do sklepu, ale był czym rytuałem, powiązanym z gościnnością obsługi.

Powstały także prywatne pokoje dla wymagających klientów. Są duże, przytulne i wyposażone w olbrzymie lustra. Co ciekawe Demeulemeester nie chce dzielić kolekcji na męskie i damskie. Nie znajdziemy też takiego podziału w antwerpskim butiku. Wszystkie ubrania, dodatki tworzą jedną całość i są unisex.

Przy wejściu do sklepu odwiedzający zostaną przywitani przez niestandardowy rodzaj wielkiej szklanej kapsuły. Znajdziemy w niej akcesoria oraz linię projektantki z wyposażeniem wnętrza.

Są to unikatowe i bardzo limitowane akcesoria, które nie są dostępne we wszystkich butikach marki.

Ann Demeulemeester Store
Leopold de Waelplaats, 2000
Antwerpia, Belgia