fot. Getty Images

Christian Siriano Wiosna-Lato 2022

"La Dolce Vita"

Najnowsza kolekcja Christian Siano to ferie barw i kolorów. Idealnie na wiosnę. W czasie, gdy wielu z nas potrzebuje ucieczki ze świata, moda jest świetnym miejscem do zwiedzania. W tej kolekcji projektant powraca do dawnych czasów i spogląda na swoją przeszłość.

W sezonie wiosna-lato 2022, zainspirowały go włoskie kobiety. W tym stare fotografie jego babci -rodowitej Włoszki – z lat 60. i 70-tych na wakacjach w Positano, noszącej pomarańczową sukienkę. Siriano chciał, żeby czuć się pewnym i silnym, ale także romantycznie i ultrakobieco. Tak jak prawdziwa włoska kobieta.

Dużo tutaj koronkowych aplikacji i wąskich sylwetek. Nie zabrakło też dużej ilości tiulu z której znany jest projektant.

Kolekcja zatytułowana „La Dolce Vita” to istna tęcza. Nie tylko kolorów, ale również faktur. Już od pierwszych sylwetek na wybiegu widzimy dużo ostrego pomarańcz, przywodzącego na myśl zachodzące słońce gorące klimaty włoskiego wybrzeża.

Na wybiegu pojawiają się też wielkie suknie, które gwiazdy chętnie zakładają na czerwone dywany. Mnie najbardziej zachwyciła złoto-brokatowa suknia z górą w kształcie przypominającym… pieroga.