Rochas Wiosna-Lato 2022

Prawie sto lat odkąd młody krawiec Marcel Rochas olśnił Paryż, oniryczny świat dziwnego piękna, wręcz pulsuje w kolekcji Rochas na sezon wiosna-lato 2022, którą zaprojektował Charles de Vilmorin. W kolekcji zobaczymy bogato zdobione salony paryskiej diwy – Mony von Bismarck, kinowe odniesienia, które stanowią podstawę nowych, żywych ekspresji poetyckiego świata.

Mistrz surrealizmu de Vilmorin przywołuje ilustrowany wszechświat kobiet: zawijasy czarnego atramentu, które ukazują androgeniczne ciała w ruchu, ekspresjonistyczne portrety i przypominające sen dziedzictwa marki.

Projektant dekonstruuje bawełniane sukienki i szerokie spódnice, które wirują. W kolekcji jest dużo zwiewnych drapowanych koszul, które lśnią warstwami plisów. Kolory mienią się arlekinową paletą kobaltu, cytryny i ognistej czerwieni, która tli się na tle węgla drzewnego i dymu.

Skóra trzeszczy w lakierowanej skórze jagnięcej, metaliczne brokaty rozpływają się w szyfonowe plisy, a ogniste lilie kwitną nad pończochami z tatuażami i olśniewającymi haftowanymi klejnotami.

Narysowane na tkaninie w srebrnych płomieniach, broderie figur i żakardowe motywy natury czy misterne ilustracje de Vilmorina, zbiegają się z wyrazami graficznej czystości – od frędzlowej popelinowej kratki i optycznie białego krawiectwa po monochromatyczne falbany z organzy i topy bez pleców, które są mocno udrapowane.

Sylwetki są zestawione ze steampunkowym rozmachem, a zestaw motocrossowych butów na platformie i sandałów peep toe ozdobiony jest witrażowymi koralikami, kolczykami i zmatowiałymi sprzączkami. Ciekawym elementem są czerwone kozaki obszyte falami organzy.