Wystawa Van Gogh Multi-Sensory

Do 14 stycznia 2022 roku w warszawskim Centrum EXPO XXI można oglądać prace słynnego artysty, Vincenta van Gogha, zaprezentowane w wielkim formacie dzięki technologii Digital Art 360.

Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin, Moskwa czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, przyszedł czas aby wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Warszawy!

Vincent van Gogh to artysta doceniony dopiero po śmierci, który na przestrzeni ostatnich lat swojego życia namalował ponad 2000 obrazów oraz napisał ponad 600 listów – po dzień dzisiejszy znajdujących się w zbiorach największych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki z całego świata. Jego płótna należą obecnie do najdroższych na rynku prac. Technologia Digital Art 360 pozwala zobaczyć je w jednym miejscu i w zupełnie innej formie. Multimedialna wystawa wręcz ożywa za sprawą intensywnych, wyrazistych kolorów i najbardziej znanych dzieł artysty – od kultowych “Słoneczników”, poprzez “Gwieździstą Noc” do zbioru autoportretów.

Van Gogh Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki, która przeniesie widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej o powierzchni 2000 m2 można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace są wyświetlane jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna, tworzące pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza.

W programie wystawy uwzględnione zostały listy Vincenta do jego brata Theo. Ich korespondencja stała się bowiem nie mniej ważna niż obrazy artysty. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie. Cały cykl wizualny został wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który to wcielił się w postać Van Gogha w znanym filmie „Twój Vincent” (2017). Wszystko to wprowadza widza w wewnętrzny świat van Gogha i razem z nim przenosi do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

Wystawa to ciekawy pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla osób z kręgu sztuki, ale również nowicjuszy zaczynających przygodę z twórczością artysty. Choć w polskiej wersji wystawy rozrzucone po hali kuszą, by na nich usiąść, polecamy ciągłe przemieszczanie się, pozwalające na całkowite zanurzenie się w świecie obrazów.