fot. materiały prasowe

Melismee Jesień-Zima 2021/2022

Kiedy na rynku mamy dostęp praktycznie do wszystkiego, ciężko jest się zdecydować. Wybór jest zbyt duży! Na szczęście mamy coraz więcej świadomych konsumentów, dla których ważna jest jakość. Tu z pomocą przychodzi marka Melismee.

Jej założycielką jest Kamila Sankowski, Polka mieszkająca w Sztokholmie. To właśnie tam powstają wszystkie projekty, które następnie szyte są w Polsce. Jakość i wspieranie rodzimego biznesu to jedne z podstawowych wartości firmy. Dla Melismee bardzo ważne są zmiany zachodzące w klimacie oraz dbałość o środowisko. Każdy pojedynczy projekt jest tworzony zgodnie z założeniami brandu i ma nakierowywać klientki na zrównoważoną modę.

To co wyróżnia Melismee spośród innych marek na rynku, to z pewnością jakość wykonania oraz użyte materiały – do powstania kolekcji używany jest wyłącznie jedwab i kaszmir. W przyszłości kolekcja ma być poszerzona o modele z grafikami marki oraz ręcznie robione swetry.

Melismee jest tworzone w duchu no season, dlatego do bazowej kolekcji dwa/trzy razy w roku dołączane są nowe modele. W propozycjach przygotowanych na 2021 jest dużo kobiecych krojów, które łatwo dopasowują się do sylwetki dzięki możliwości przewiązywania w pasie. To sprawia, że ubrania są wielofunkcyjne i niezwykle wygodnie w użytkowaniu.

Najnowsza kolekcja inspirowana jest Skandynawią, jej minimalizmem i funkcjonalnością, co zostało przełamane słowiańskim romantyzmem i zwiewną kobiecością. Siłą najnowszej kapsułowej kolekcji są detale, które podkreślają jej niezwykle kobiecy charakter: romantyczne bufki, wiązania czy przepięknie obszywane guziki.

Niezależnie czy jesteś miłośniczką miejskiej dżungli czy czerpiesz siłę z natury, w kolekcjach Melismee z pewnością znajdziesz coś dla siebie.