fot. materiały prasowe

Nowy rok, nowe wnętrze: odmień przestrzeń domową

Reorganizacja domowego wnętrza, wymiana dekoracji, a może całkowite przemeblowanie i metamorfoza mieszkania? Początek roku to idealny czas na wprowadzenie tych wszystkich zmian w życie. Wkraczając w 2022 rok warto skupić się na trosce o własne samopoczucie, także poprzez organizację przestrzeni wokół nas. 

Regularna renowacja wnętrz to sposób na podążanie za trendami. Poprzez systematyczne zmiany aranżacji domowej przestrzeni, utrzymujemy ją w zgodzie z panującą modą, ale też własnymi upodobaniami, które przecież, tak jak trendy, zmieniają się z czasem.

Zmiana wystroju wnętrza to jednak zabieg nie tylko estetyczny i wizualny. To, jak wygląda przestrzeń wokół nas, ma znaczny wpływ na nasz nastrój, odczuwane emocje czy jakość pracy. Dzieje się to poprzez kolory dominujące w naszym otoczeniu, ale także poprzez układ mebli czy ogólny porządek przestrzeni. Mieszkanie powinno być miejscem, w którym możemy odpocząć i zrelaksować się, a w obecnych czasach niekiedy także pracować. Warto więc zadbać o to, by było jak najbardziej dopasowana do nas i naszych potrzeb.

Remont mieszkania nie musi nam się kojarzyć z ogromem pracy, wydatków i poświęconego czasu. Możemy odświeżyć naszą przestrzeń za pomocą samych dekoracji, np. nietuzinkowych obrazów czy plakatów, nowych zasłon, poszewek lub wazonów i ozdobnych lamp. Ich wymiana może znacząco odmienić domowe wnętrze – podkreślić panujący już w nim styl lub wpleść elementy charakterystyczne dla innego kierunku aranżacji.

Chcąc zmienić wystrój w mieszkaniu, możemy także zdecydować się na kompletną transformację wnętrza. I może okazać się to prostsze niż myślimy! Jeśli rozłożymy remont na etapy, nie przytłoczy nas ilość pracy, a co więcej będziemy mogli swobodnie przebywać w czterech kątach, jednocześnie zaprowadzając w nich gruntowne zmiany.

Zanim jednak przejdziemy do czynów, możemy zastanawiać się, jakiego rodzaju transformacja będzie najlepszym rozwiązaniem właśnie dla nas i naszej przestrzeni. Tutaj z pomocą przychodzi portal noiladnie.pl, który dostarcza szeregu inspiracji oraz oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz.

Noiladnie.pl to niezwykle pomocne narzędzie w planowaniu reorganizacji każdej domowej przestrzeni. To kopalnia inspiracji i rozwiązań, a także licznych wskazówek od architektów wnętrz, których celem jest ułatwienie procesu remontu mieszkania. Zainteresowani usługą mają możliwość otrzymania darmowego projektu na każde, nawet najbardziej wymagające wnętrze – sypialnie na poddaszu, skosy i wąskie pokoje czy wielofunkcyjne przestrzenie. Aby otrzymać szansę na metamorfozę mieszkania na miarę własnych potrzeb, wystarczy na stronie portalu wgrać zdjęcia swojej przestrzeni mieszkalnej wraz z rzutem rozłożenia wnętrza oraz wypełnić krótki formularz. Codziennie na portalu pojawia się nowa metamorfoza – następna może należeć do Ciebie!

Ponad 400 metamorfoz to potężna baza inspiracji i wskazówek, która powstała w zaledwie rok od powstania serwisu noiladnie.pl. Co najważniejsze, na portalu codziennie pojawiają się nowe propozycje na aranżacje kolejnych wnętrz. Oto kilka z nich.

Złotą zasadą aranżacji przestrzeni sypialnianej jest utrzymanie jej w jasnych, sprzyjających relaksacji barwach. W jednej z przeprowadzonych metamorfoz, projektanci noiladnie.pl zastosowali tę regułę, wykorzystując dodatkowo optycznie powiększające możliwości jasnych kolorów. Dopasowane do nich, kontrastowe meble, wykreowały stylową, a jednocześnie harmonijną przestrzeń.

Pokój dziecięcy powinien spełniać dwie główne funkcje – wpisywać się w gust młodego domownika i sprzyjać nauce. Przedstawiony na poniższym zdjęciu projekt jest przykładem takiej uniwersalnej przestrzeni, w której chociażby kolorystyka i umieszczone na ścianach panele przypadną do gustu każdej dziewczynce, a ciekawa kompozycja półek i stylowe, minimalistyczne biurko będą sprzyjać wywiązywaniu się ze szkolnych obowiązków.

Salony są nazywane sercami domów – to tutaj całą rodziną spędza się wolny czas, wita gości i niekiedy odpoczywa z książką lub przed telewizorem. Należy więc zadbać o wiele elementów: pomieścić różne rodzaje mebli, zadbać o oświetlenie, zapewnić przytulność i jednocześnie reprezentatywność pomieszczenia. Stworzony przez projektantów noiladnie.pl salon widoczny na poniższym zdjęciu to niezwykle stylowe połączenie wyżej wymienionych funkcjonalności, które jednocześnie wykorzystuje atuty konkretnego mieszkania. Duże okna salonu nie zostały przysłonięte żadnym meblem, a dodatkowo wyeksponowano je zasłonami w modnym odcieniu szałwiowej zieleni.

Czyli przede wszystkim praktyczna, ale to nie znaczy, że estetycznie ograniczona. Podobnie, jak inne części domu również kuchnia może stanowić ozdobę wnętrza i tak, jak ta zaprojektowana przez architektów z noiladnie.pl może wprowadzać do niej radosny, sprzyjający gotowaniu klimat. Przykładowy projekt bazuje na pastelowych, rozjaśniających i poszerzających niewielką przestrzeń kolorach. Zastosowano tu też liczne rozwiązania do przechowywania kuchennego wyposażenia tak, by pomieszczenie sprostało wyzwaniom, jakie przed nim stawiamy.

Zmiana dekoracji, metamorfoza jednego pokoju lub gruntowny remont całego mieszkania – na różnego rodzaju transformacje decydujemy się przy początku roku, a każda z nich może stać się o wiele prostsza, jeśli skorzystamy z oferty Salonów Agata. To nie tylko szeroki wybór dodatków i mebli dostępnych od ręki, ale też portal noiladnie.pl, który pomoże w kompleksowym zaprojektowaniu każdej przestrzeni.