Malene Birger Jesień-Zima 2022/2023

Świat Maleje Birger oparty na dwóch elementach – czeskim i współczesnym wschodnioeuropejskim. Kolekcja jaka powstała na sezon jesień-zima 2022/2023 jest pełna przeciwieństw, ktore jednak się ze sobą łączą. Jest eklektyczna, ciepła i odporna na upływ czasu oraz trendy.

Marce zawsze towarzyszył silny nurt bohemy, a w tym sezonie wzmocniono go, łącząc nowoczesną narrację ze starą. Jesień i zima 2022/2023 według marki Maleje Birger opiera się na tej bazie, tworząc kolekcję płynną w swojej… sprzeczności. Bohema zderza się z niepokojącymi elementami, a architektoniczne tekstury i przemyślane kombinacje stanowią podstawę nadchodzącego sezonu.

Przyjmuję maksymalistyczne podejście do minimalizmu, więc przygotowaliśmy sezon w sposób, który wydaje się bogaty i przerysowany, ale przemawia do wyrafinowanego charakteru. Ta postać ożyła we Florencji w zeszłym roku, gdzie naszkicowałem kolekcję, otoczoną złotymi i piaskowymi odcieniami miasta.

Maja Dixdotter, dyrektor kreatywna

Kolekcja podąża ścieżką, zespalając oba elementy marki dla równowagi. Swobodny motyw fal jest łagodzony powściągliwymi sylwetkami, rzeźbiarskimi i ostrymi kontrastowymi garniturami z miękkimi materiałami. Neutralną paletę podkreślają aksamitna maślanka, rdza i pudrowoniebieskie odcienie. Przywodzą na myśl skąpane w słońcu włoskie miasto.

Kolekcja to narracja w całości na dziś, przeplatana dziwactwem ekscentryka, na którym zbudowany jest nasz świat.