Coperni Jesień-Zima 2022/2023

Kolekcja na sezon jesień-zima 2022/203 od Coperni ukazuje różne kroki, przed którymi stoi człowiek, rozwijając swoją osobowość. Jest trochę czystości, jest trochę zabawy i jest trochę mroku. Kolekcja to podróż w głąb pamięci, ale także pomysł na to, co będzie dalej. Coperni zawsze bawi się ideą przyszłości.

Marka zabiera nas z powrotem do pamiętnych szkolnych korytarzy. Do miejsca, w którym nastolatki dorastają, stale wątpiąc w siebie, szukając własnego stylu, czas, w którym zakochiwanie się i odkochiwanie, przegrywanie i odnajdywanie to akty, które wyznaczają ich przyszłą dojrzałość.

Wszystkie kształty i znaki szkolnego mundurka znajdują odniesienie w kolekcji. Jest wypełniona odniesieniami do czasów przebywania w internacie, ale także do czasu buntu i nieposłuszeństwa, wyrażanego przez prowokacyjne stroje.

Najpierw pojawiają się szkolne „it girl” w dopasowanych blezerach z peleryną, która zmienia się w nakrycie głowy uzupełnione dzianinowymi body, a potem pojawia się nieposłuszeństwo. Uczniowie przerobili swoje mundurki, by wyrazić swoją kreatywność, obcinając topy i nosząc skąpe sukienki z podwiniętymi krawatami. „Miejski” mundur dżinsowy również zyskuje fajny lifting. Wszystko dzięki spodniom, których talia jest tak niska, że ​​w rzeczywistości jest przyczepiona do koszulki przy kolanie. Kolekcja wyraża kobiecość. Ta dwoistość między niewinnością dziecka i zmysłowością kobiety.

Uczucia nastolatków są często wyrażane w dosłowny sposób graficzny. Chwile radości, strachu lub frustracji, wydrukowane są na spandexie, bluzkach, sukienkach, torebkach i butach. Uczucia przekształcają te elementy w nadające się do noszenia manifesty, swego rodzaju chodzące dzienniki.

Modelki przemierzają w górę i w dół korytarzami z szafkami. Widzimy tutaj też modnych uczniów klas starszych, trzymają modele torby Swipe, które wykonane są z dmuchanego szkła.

Klasyczne sukienki na studniówkę z dawnych czasów, pojawiają się również w motywach kwiatowych zdobiących suknie. Słodkich w kształcie i kolorze, a jednocześnie drapieżne w tkaninie – lateksie.

Kolekcja Coperni zawsze jest odzwierciedleniem rzeczywistości, ich ducha i obecnych emocji. Jest intymna i szczera. Marka nie jest z tych, którzy skupiają się na wizji ze snu. Nieustannie projektanci kontynuują swoją podróż, opierając się na wzajemnym zaufaniu i pewnej miłości do niezwykłości.