Vault by Vans x Sarah Andelman

W marcu Vault by Vans ponownie łączy siły z Sarah Andelman – założycielką agencji wydawniczej i kreatywnej Just An Idea oraz współzałożycielką i byłą dyrektor kreatywną Colette, legendarnego paryskiego concept store, który zaciera granice pomiędzy stylem, muzyką, sztuką i designem.

Fundamentalna postać w modzie i stylu ulicznym, Sarah Andelman była kuratorem ponad 200 eksponatów w przestrzeni galerii, zaplanowała setki jedynych w swoim rodzaju wizualnie wciągających pokazów i zainicjowała niezliczone ekskluzywne kolaboracje i współprace. Ta kuratela nie tylko podkreśla jej nienaganny gust i zamiłowanie do opowiadania historii, ale przenosi ją jeszcze dalej w różnorodną sieć inspirujących kobiet.

Zawsze byłam miłośniczką Vansów. W przypadku tej kolekcji Vault by Vans od razu pomyślałam o tych czterech kreatywnych kobietach, które poznałam w różnych miastach, w różnych latach, w różnych momentach życia, jednak wszystkie dzielą pasję do tego, co robią, i wszystkie są niesamowite w łączeniu swojej pracy z życiem osobistym. Mam nadzieję, że ich kolekcje odzwierciedlają ich filozofię i zostaną docenione przez kobiety w każdym wieku.

Sarah Andelman, kurator kolekcji

Julia Chiang jest multidyscyplinarną artystką, która mieszka i pracuje na Brooklynie w Nowym Jorku. Sarah poznała Julię, kiedy robiła wystawę w galerii Colette w 2012 roku i od tego czasu podziwia jej prace. Julia często pracuje z farbą i ceramiką, tworząc szczegółowe, powtarzające się znaki i formy, które nie tylko odsłaniają, ale także celebrują niedoskonałości. W swojej kapsułowej kolekcji Julia starała sobie wyobrazić, jak jej prace ożyją w prawdziwym świecie  i jak będą noszone na ulicach.  Jej celem w przypadku czteroelementowej kolekcji obuwia i odzieży było podzielenie się radością i nostalgią, którą czuje, gdy myśli o Vans i jej własnymi kreacjami z nimi.

Kolekcja Julii obejmuje model OG Authentic LX dla dorosłych i model Authentic dla dzieci, który przedstawia jej obraz na cholewce ze spranego denimu. Obie pary mają niebieską podeszwę zewnętrzną z żółtym paskiem i żółtymi sznurowadłami. Jej kolekcja kapsułowa jest uzupełniona kolorową czapką typu bucket hat i bawełnianą koszulką – obydwa modele były inspirowane efektem spranej akwareli i gradientowym nadrukiem. 

Fumiko Imano jest bardzo cenioną artystką, którą Sarah poznała również przez Colette, kiedy sprzedawała wydane przez siebie fotoksiążki. Praca Fumiko składa się z fotomontaży i autoportretów zrobionych aparatem 35 mm, które są następnie przycinane i wklejane, tworząc bliźniacze motywy. Fumiko wykorzystała swoją indywidualną wystawę zatytułowaną „Somehow Somewhere Sometimes at Some Place for Some Reason”, którą można było oglądać w Kosaku Kanechika Gallery w 2020 roku, jako inspirację dla swojej trzyelementowej kolekcji kapsułowej. Kolekcja obejmuje modele OG Sk8-Hi LX i Sk8-Hi dla dzieci, gdzie każdy panel hi-topu zawiera fotorealistyczny nadruk z wystawy Imano, a buty noszone razem jako para wyglądają jak bliźniaki. Z grafikami kontrastuje żywe, żółte płótno cholewki z napisem „Somehow Somewhere Sometimes at Some Place for Some Reason” z napisanym odręcznym pismem Fumiko na kultowych bocznych paskach i wstążkowych sznurowadłach. Koszulka Fumiko Imano zawiera trzy grafiki z tego samego dzieła i wykorzystuje wypukły druk i haft, aby uchwycić istotę zestawienia ręcznie tworzonych prac.

Sindiso Khumalo jest projektantką mody i tekstyliów, która mieszka w Cape Town w RPA. Sarah poznała Sindiso w 2020 roku, kiedy została finalistką nagrody LVMH. Sindiso założyła swoją tytułową markę w 2015 roku, a większość jej pracy koncentrowała się na tworzeniu zrównoważonej odzieży, z naciskiem na podnoszenie na duchu kobiet różnych ras i opowiadanie historii o jej afrykańskim pochodzeniu. Ten sam etos był częścią jej kolekcji kapsułowej dla Vault by Vans. Wykorzystując swoją matkę, która była aktywistką, jako inspirację, Sindiso umieściła ilustracje na butach OG Style 24 NTC LX dla dorosłych i Classic Slip-On dla dzieci. Ilustracja przedstawia matkę artystki w dniu ślubu córki w tradycyjnym stroju Zulu. Poniżej znajduje się szereg tradycyjnych domostw Zulu, które przedstawiają tradycyjne życie Zulu na nowoczesnych, współczesnych tenisówkach. Ta celebracja starego i nowego jest kontynuowana za pomocą apparelu Sindiso Khumalo w kolekcji, na koszulce oversize do sitodruku pokaźnej ilustracji matki artystki z przodu i z tyłu zastosowano farby na bazie wody. 

Francuska piosenkarka, autorka tekstów, muzyk i aktorka Soko była dwukrotnie nominowana do nagrody César dwukrotnie nominowana do nagrody Lumiere za swoją pracę w filmie. Od rozpoczęcia kariery muzycznej w 2012 roku wydała trzy albumy i dała się poznać jako artystka tworząca słoneczne, ale intymne i pełne emocji piosenki. Soko była na okładkach niezliczonych magazynów, a także osiągnęła szczyty list przebojów Billboard. Soko, postać znana z niezwykłego dostępu do emocji, stara się zbadać zjawisko stwarzania pozorów i społeczne uwarunkowania, które tłumią emocje. W swojej kolekcji kapsułowej Vault by Vans, Soko powraca do wspomnień z wczesnego dzieciństwa dzięki jasnym, zabawnym ilustracjom swojego kota Felixa, które można zobaczyć na modelu Old Skool V Platform dla dorosłych i Old Skool V dla dzieci. Uzupełnieniem obuwia jest koszulka z długim rękawem, która ma nowatorską grafikę inspirowaną sportową koszulką oraz czapkę z nadrukiem na całej powierzchni.

Dzięki współpracy z Vault by Vans, Sarah Andelman zrzesza grupę czterech inspirujących kobiet z całego świata, które z miłością łączą się, aby Międzynarodowy Dzień Kobiet celebrować każdego dnia. Każdy artysta został osobiście wybrany przez Sarah i był kuratorem kolekcji limitowanego obuwia i odzieży, które będą dostępne dla dorosłych i dzieci.

Kolekcja Vault by Vans, której kuratorem jest Sarah Andelman, będzie dostępna w sprzedaży u wybranych dealerów Vault by Vans od 4 marca.