Andrew GN Jesień-Zima 2022/2023

Z mieszanym chińskim i japońskim pochodzeniem, wychowaniem w Singapurze, dalszą edukacją w Anglii, Andrew Gn jest obywatelem świata, co w pełni odzwierciedla się w jego twórczości.

Po studiach w Central Saint Martins w Londynie i Domus Academy w Mediolanie, Andrew GN przyjechał do Paryża, aby pracować jako asystent M. Emmanuela Ungaro. Następnie założył własny dom mody, który z biegiem lat wyrósł na pełnoprawną międzynarodową markę, dostępną w najlepszych butikach na całym świecie. Również w Polsce.

Od wczesnego dzieciństwa Andrew Gn był zanurzony w świecie sztuki i antyków. W głębi serca – jak sam przyznaje – jest jej kolekcjonerem. Ta pasja przekłada się na wiele kulturowych i historycznych inspiracji w jego projektach modowych. W jego kolekcjach Wschód spotyka się z Zachodem, Klimt ze sztuką plemienną, a barok ze sci-fi. Dom mody Andrew Gn to podróż w czasie i przestrzeni, zamknięta w najbardziej luksusowych i ekskluzywnych materiałach.

Kolekcja na sezon jesień-zima 2022/2023 to hołd dla migracji. Bardziej niż kiedykolwiek w historii ludzkości, ludzie przemierzają ziemię w poszukiwaniu nowego życia. Z kreatywnego punktu widzenia projektanta migracje przynoszą mieszanie się kultur i tradycji, przekształcając twórcze wizje w rzeczywistość.

Projektant wszystko to bardzo odczuł również na swojej osobistej ścieżce życia, ponieważ jego ojciec był imigrantem w Singapurze, a sam przybył do Francji również jako imigrant.