Maison Margiela Resort Wiosna-Lato 2022

W tym sezonie Galliano na nowo odkrywa luźną sylwetkę dzięki szerokiej gamie odzieży wierzchniej. Na pierwszy rzut oka kolekcja jest wypełniona przytłaczającą liczbą płaszczy, odpowiednich na każdą okazję.

Niezależnie od tego, czy chodzi o strój wizytowy, czy deszczową pogodę, elementy te pobudzają zmysły dzięki miękkim fakturom. Przezroczyste i nieprzezroczyste warstwy stają się powszechnym motywem w całej kolekcji. To trend, który zauważyliśmy na wielu wybiegach w tym sezonie. 

Margiela resort wiosna-lato 2022 jest inspirowana najnowszą kolekcją Galliano „Artisanal”, czyli unisexową kolekcją, która była swoistą odą do młodzieży po pandemii. W tym sezonie dużą rolę nadal odgrywają luźne sylwetki.

Oversize’owe kardigany „grand” i podwinięte szorty jak ze szkolnego mundurku stają się podstawowym elementem kolekcji. Zgodnie z motywem wszechstronności kolekcja zawiera również dwustronne kurtki outdoorowe i trencze, które można łatwo łączyć z formalnymi ubraniami lub wykorzystać jako samodzielną odzież wierzchnią.

Sukienki są połączone z długimi trenczami, a dopasowane blezery są połączone z bokserkami i butami do kolan. Ci, którzy lubią sztukę nakładania warstw z pewnością odnajdą siebie w nietuzinkowych kreacjach Galliano.