Lanvin Jesień-Zima 2022/2023

Iluzja mody, fizyczność rzemiosła. Kolekcja Lanvin na sezon jesień-zima 2022/2023 autorstwa Bruno Sialelli to celebracja paradoksu i sprzeczności mody oraz kontrastujących ze sobą tematów, które ożywiły twórczość Jeanne Lanvin. Gry nieprzezroczystości i przejrzystości, twardości i miękkości, nostalgii i modernizmu – domu modu wyraźnie paryskiego, ale o uniwersalnym spojrzeniu.

Czerpiąc inspirację z kinowego boomu lat międzywojennych – okresu również twórczej waleczności i rozwoju domu Lanvin – kolekcja została zaprezentowana poprzez krótkometrażowy film nawiązujący do klasycznego filmu noir. Wypełniony jest refleksjami i echami, ciemnością i światłem.

Sylwetki w kolekcji są wąskie. Garnitury męskie są formalne, z faularnymi dekoltami lub koszulą i krawatem, odzież sportowa to swego rodzaju nawiązanie do krawiectwa couture – trampki połączone są z formalnymi strojami. Odzież damska jest ostro skrojona lub ekstrawagancko haftowana, wystrojona.

Inspirację Lanvin czerpie z Art Deco i starożytnego Egiptu – estetyka pierwszego z nich została ukształtowana w sposób zasadniczy przez tysiące lat. Graficzny charakter egipskiej sztuki i architektury nakreślił lata dwudzieste. Stylizowana torba Lanvin „Chat” stanowi nieoczekiwany ukłon w stronę Egiptu.