fot. materiały prasowe

Pucci: „Nowa podróż” z Camille Miceli

„La Grotta Azzurra”

„Nowa podróż” – tak Camille Miceli, dyrektor artystyczny Pucci, określa nowy kierunek tego domu mody. Koncentrując się na nowoczesnym sposobie myślenia, życia i poruszania się, wykraczającym poza styl, na nowo odkryła ultranowoczesny sposób ubierania się, głęboko zakorzeniony w domu mody Pucci, gdzie wzór i kolor to podstawa.

Pierwsza kolekcja Camille dla Pucci to nomadyczna, wielosezonowa, wielokierunkowa garderoba, którą można dowolnie mieszać i dopasowywać. Kultowe motywy domu mody Pucci są przerabiane w mieszance patchworków lub całościowo powiększonych lub zmniejszonych wzorów takich jak Geometrico, Girandole, Marmo, Iride, Fagiano, Rombi, Dalia lub Pesci. Nowe władania artystyczne to także nowy proces projektowania, który szanuje niedoskonałość rękodzieła, przywracając jej „poezję” z powrotem do łask.

Charakterystyczny detal oznaczający nowe podejście do projektowania to kolejny ukłon w stronę początków Pucci. Nowe logo inspirowane jest archiwalną etykietą „Capri Sport” z 1953 roku. Ta przeplatająca się podwójna ryba, w kształcie symbolicznej litery P, jest wpleciona w sprzączkę paska czy sandały na drewnianej podeszwie. Może być też wkomponowana w bluzę z kapturem lub sweter albo przekształcona w pojedynczy kolczyk. Bo czemu nie?

Ten pierwszy cel nowej podróży, „La Grotta Azzurra” (tł .”Błękitna grota” – przyp. red.), czerpie inspirację z błogiego Capri. To symbol świętowania, koloru, radości życia i włoskiego „dolce vita”. Czy jest lepszy sposób na ożywienie tej wspaniałej opowieści niż ferie kolorów, faktur i lejących się tkanin?

Krótkie lub długie kaftany i kimona są wykonane z opływowych, wręcz płynnych materiałów. Takich jak woal bawełniany, jedwabny szyfon, drelich, elastyczne dżerseje, To najwyższa prostota w wyrafinowaniu. Fularowe spódniczki mini „tańczą”, szorty i spodnie igrają z bardzo dużymi kwiatowymi wzorami, a frędzle i wstążki są przeciągane przez metalowe oczka, podkreślając wygląd kostki, krzywiznę pleców, kobiecy dekolt i jej sylwetkę. Camille Miceli jednak zaciera, a wręcz przekracza granice płci. Męskie polarowe swetry, jedwabne zestawy są tutaj połączone w płynnej – pod względem płci – garderobie.

Podobne radosne podejście jest utrzymane w przypadku akcesoriów. Takich jak plecionych słomianych lub dwumateriałowych płóciennych toreb na zakupy, wykonanych z przetworzonych szali w stylu vintage, odważnych kolczyków, wysokich i kolorowych sandałów na koturnie czy czapek i klapek.

Nowa kolekcja Pucci została zaprojektowana z myślą o ponadczasowej prostocie i jej ulotnej chwili, która nawiązuje do świata, w którym teraz żyjemy. Wizja Camille Miceli nie jest wdrażana w różnych sezonach, ale zamiast tego trwa w stylu „zobacz teraz & kup teraz”. Kolekcje będą dostępne jako kapsuły co miesiąc.