Zimmermann Resort 2023

Morskie akcenty w kolekcji Zimmermann na sezon wakacyjny 2023 roku, pojawiają się w postaci ostrych, lnianych garniturów i podwójnych zestawów z „pokruszonego” płótna w marynarskie paski. Pasy sznurkowe i motywy kotwicy – ​​zwłaszcza w niestandardowych haftowanych krążkach, które zdobią pudełkowe koszulki dzienne i spodnie capri. Są też lekkie dzianiny z granatową lamówką, a także marynarskie spodnie z szerokimi nogawkami oraz słomkowe kapelusze zabezpieczone zgrabnie szalikami. Są idealnym akcentem na gorący dzień na jachcie.

Sylwetki nawiązują do lat 50. Dzień zamienia się w wieczór. Miesza się z szafą koktajlową i koronkowymi sukienkami z paskami i perłami. Są tez gorsety bez ramiączek i formowane spódnice z halkami typu peek-a-boo w niestandardowe nadruki w mocnych odcieniach.

„W sezonie wakacyjnym zagłębiliśmy się we wszystkie rzeczy związane z żeglarstwem. Uwielbiałam patrzeć na te wszystkie wspaniałe zdjęcia kobiet z lat 50. i 60. na idyllicznych wakacjach żeglarskich. Starałam się uchwycić poczucie prostej elegancji i odświętnego blasku. W kolekcji można znaleźć nuty nostalgii, ale ze świeżym podejściem. Współpracowaliśmy z naszymi artystami, aby stworzyć ciekawe nadruki – żaglówek czy mapy świata. Ta kolekcja to mieszanka zarówno płynnych, jak i ostrych, papierowych tkanin które tworzą ruch w naszych sylwetkach, a niektóre wręcz „otwierają się”, prawie jakbyś szedł na wietrze. Co zabawne, dorastałam żeglując na małej łodzi z tatą w weekendy i wakacje w Botany Bay w Sydney, co nie było szczególnie efektowne, a na pewno nie tak relaksujące. Chyba wolę nasze spojrzenie na słoneczne wakacje nad morzem!”

Nicky Zimmermann, Dyrektor kreatywna marki Zimmermann

Nowoczesna elegancja jest podkręcona dzięki dopasowanym sukienkom z przezroczystej koronki, skromnym w sylwetce, odsłaniającym dyskretne jednoczęściowym kostiumom kąpielowych. Grafika mapy świata Zimmermanna ożywa w szerokich spódnicach z dopasowanymi bluzkami, noszonymi rozpiętymi z rękami w kieszeniach, aby uzyskać niefrasobliwy efekt.

Emaliowane akcesoria w blokach kolorów i plecione torby koszowe noszone w pasie są stylowe i funkcjonalne. Może warto dodać do nich sezonową wersję butów żeglarskich i przygotować się do wypłynięcia jachtem.