COS Jesień-Zima 2022/2023

Legendarna panorama Nowego Jorku była tłem debiutu marki COS na New York Fashion Week, pokazu mody, który był świętem kreatywności, wyobraźni i optymizmu. 

Pokaz odbył się ponad tętniącymi życiem ulicami miasta w budynku Starrett-Lehigh na Manhattanie, a pokryty odblaskowym materiałem wybieg, odzwierciedlił charakterystyczną architekturę otoczenia. Chłonące dynamiczną energię metropolii, poprawiające nastrój barwy kolekcji stworzyły optymistyczną, inspirującą atmosferę. 

Wspólnym mianownikiem sezonu niezmiennie jest styl, który góruje nad modą. Ponadczasowe,
a jednocześnie innowacyjne, krawiectwo COS jest poddane wyrafinowanym przemianom.
Jedno- i dwurzędowe marynarki nadają elegancji funkcjonalnych form, łączących się ze spodniami z lejących tkanin. Pozytywne myślenie pobudzane jest przez rozkwitające w projektach odcienie zieleni, fioletu, różu i pomarańczy. Motywy retro przekształcane są w ikony przyszłości. Od skórzanych kozaków w stylu lat 70. i dzianinowych bezrękawników do minimalistycznych garniturów i warstwowych stylizacji w stylu grunge: to gra proporcji tworzy charakter swobodnych sylwetek.

Nieustannie pobudzając do ekspresji osobowości, torby z kaktusowej skóry Desserto® w cierpkich kolorach, dzianinowe kaptury i czapki bucket hats dodają indywidualizmu codziennym strojom. Kontynuując staranny dobór materiałów, ponad 92% kolekcji wykonano z surowców pozyskanych w bardziej zrównoważony sposób. Klasyczne płaszcze występują w przeskalowanych fasonach, inspirowanych odzieżą roboczą, lub w wersjach wykonanych ze skóry, tweedu lub jodełki – materiałów, które odmieniają codzienne ubrania.

Po raz pierwszy do kolekcji COS wprowadzono stroje wieczorowe, stworzone z troską
o bezkompromisową jakość i nienaganną dbałość o detale. Zaprojektowany w wewnętrznym atelier COS, zestaw ze spódnicą dekorują cekiny w 100% pochodzące z recyklingu, a luksusowe płaszcze z miękkiego kaszmiru dopełniają stylizacje.