DESA Modern: Tamara Łempicka, Zdzisław Beksiński i Jarosław Jaśnikowski

Nadszedł nowy sezon, a z nim trzy nowe nazwiska w kolekcji DESA Modern: Tamara Łempicka, Zdzisław Beksiński i Jarosław Jaśnikowski. Ich niezwykłe prace już tej jesieni będzie można nabyć w galeriach DESA Modern w Warszawie. Znajdą się również w ofercie sklepu internetowego desamodern.pl. Ten mocny start jesiennego sezonu, to dopiero początek wyjątkowych propozycji. 

Pomimo dzielących ich dekad, jedna rzecz pozostaje niezmienna – jest nią zachwyt odbiorców nad ich dorobkiem artystycznym, a dzięki wypracowaniu indywidualnego stylu, ich twórczość cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kolekcjonerów, inwestorów oraz koneserów w Polsce i na całym świecie. Grafiki Łempickiej, Beksińskiego i Jaśnikowskiego są dostępne w ofercie DESA Modern już tej jesieni. 

DESA Modern umożliwia miłośnikom sztuki nabycie prac wybitnych polskich artystów. Nowy sezon to mocne wejście w jesień i rozwój kolekcji. Prace prezentowane w różnych formach i technikach pozwalają na znalezienie idealnej dla siebie propozycji. 

Nazwisko, które na artystycznych salonach cieszy się rozpoznawalnością. Będące synonimem elegancji i wirtuozerii w prezentowaniu stylu art deco. Tamara Łempicka czerpała inspiracje płynące z różnych części Europy. W jej pracach widać zarówno zainteresowanie malarstwem renesansowych mistrzów, jak i wpływ francuskiej szkoły oraz inspiracji z paryskich pracowni. Jest uosobieniem dekoracyjnego stylu, nonszalancji i elegancji. 

Po śmierci artystki jej dorobkiem zajmuje się Fundacja Tamara de Lempicka Estatekierowana przez jej prawnuczkę – Marisę de Lempicką, która wybrała DESA Modern do wyłącznej dystrybucji oraz sprzedaży nowych i nigdy wcześniej nie prezentowanych serigrafii artystki – najwyższej jakości grafik powstałych w limitowanych seriach, o wysokiej wartości kolekcjonerskiej. W ofercie znalazło się również gouttelette, czyli grafiki w limitowanych seriach, powstałych, przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technik graficznych. 

Malarz, grafik, rzeźbiarz, fotograf, rysownik – artysta o niesamowitym talencie i niezwykłej wyobraźni.  Obserwator zmieniających się trendów w sztuce, które potrafił interpretować w wyjątkowy sposób. Twórczość Beksińskiego ulegała licznym przekształceniom i modyfikacjom. Tematyka prac pozostawała niezmienna i poruszała kwestie związane z przemijaniem. Pomimo upływu czasu, jego prace nadal stanowią źródło inspiracji, nie tylko dla malarzy i artystów.

Beksiński tworzył, między innymi, za pomocą techniki cliche-verre, określanej również jako heliografia. To technika druku płaskiego, gdzie powierzchnia szkła  z farbą stanowi warstwę, która zostaje odbita na papierze światłoczułym. Metoda pozwala wiernie oddać kolorystykę oraz szczegóły odbijanych prac.

W DESA Modern dostępne będą limitowane heliografie prezentujące twórczość Mistrza od zupełnie nowej strony oraz  unikatowe rysunki modyfikowane komputerowo, powstałe w zamkniętych seriach, sygnowane przez Beksińskiego. W planach jest również poszerzenie kolekcji o wyjątkowe fotografie, tak niezwykle rewolucyjne, jak na czas swojego powstania, pod względem wartości artystycznej i dojrzałości twórczej. DESA Modern współpracuje z Muzeum Historycznym w Sanoku, jedynym spadkobiercą twórczości Zdzisława Beksińskiego, w którym znajduje się sławna na cały świat Galeria Beksińskiego.

Polski artysta i malarz, którego twórczość osadzona jest między nurtem science-fiction, a realizmem magicznym. Jego malarstwo nosi w sobie cechy steampunku, odmiany fantastyki naukowej, mocno nawiązującym do ery wiktoriańskiej oraz nowinek technicznych. Sam Jaśnikowski uważany jest za najbardziej znanego polskiego twórcę tego nurtu. Jaśnikowski bierze na malarski warsztat pojęcie czasu, fenomen podróży, czy na nowo definiuje prawa fizyki i astronomii, zabierając odbiorcę do jednego spośród wielu „Światów Alternatywnych”. 

Prace dostępne w galeriach DESA Modern wspaniale nadają się do umieszczenia ich w różnych wnętrzach – domowych, użytkowych czy biurowych. Dzięki nim przestrzeń wypełni się wyjątkową formą sztuki, nadając im niepowtarzalnego charakteru oraz będzie przykuwać uwagę swoją niebywałą oryginalnością. Limitowane pozycje będą gratką dla każdego miłośnika sztuki. Szeroki wybór certyfikowanych grafik kolekcjonerskich jest również znakomitym pomysłem na wyjątkowy podarunek.